Lech Kaczyński. Ostatni wywiad

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
978-83-7648-521-8
literatura faktu
malineczka74

Zapis rozmów, które Łukasz Warzecha prowadził z Prezydentem Rzeczypospolitej w marcu i na początku kwietnia 2010 roku. Ostatnie spotkanie autora z Lechem Kaczyńskim odbyło się zaledwie trzy dni przed śmiercią głowy państwa w katastrofie pod Smoleńskiem. Dziś składają się one na poruszający polityczny testament. Pozwalają zrozumieć Lecha Kaczyńskiego jako polityka, a także jako człowieka.

Agnieszek | 2011-03-20
Na półkach: Przeczytane, Domowa półka
Przeczytana: 20 marca 2011

Marzec - kwiecień 2010 zamiast słowa koniec.

Ale to koniec i więcej odpowiedzi nie padnie, choć chciałoby się zadać jeszcze sporo pytań.
Łukasz Warzecha potrafi pytać, nie kadzi rozmówcy, prosi o doprecyzowanie, jednocześnie Lech Kaczyński jawi się trochę jakby z pomnika, trochę z innej - niedzisiejszej bajki. Jest to zarazem człowiek o jasno sprecyzowanych przekonaniach, rozumiejący rolę polityki i jej kulisy, nie do przyjęcia dla idealistów i etycznych ortodoksów.

Przyjemnie śledzić rozmowę, w której rozmówcy się szanują.

| 2012-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Gdyby nie katastrofa smoleńska, to w wyborach prezydenckich w roku 2010 z całą pewnością zagłosowałbym na Śp. Lecha Kaczyńskiego.

Przeprowadzający z nim rozmowy - Łukasz Warzecha - pisze we wstępie, że książka ta miała powstać na potrzeby kampanii prezydenckiej urzędującego wówczas Prezydenta. Mimo, że nie zawsze zgadzałem się z działaniami, wypowiedziami Pana Prezydenta, to dzięki tej książce zostałem do nich przekonany, ponieważ Śp. Lech Kaczyński w sposób konkretny, bardo dobrze uargumentowany i wyrazisty przedstawia motywy swoich postępowań oraz wizję Polski, którą chciał stworzyć dzięki swojej polityce. Niesamowita podróż, jaką odbywamy ze Śp. Prezydentem przez najnowszą historię Polski, największe konflikty polityczne, największe polskie sukcesy i porażki oraz jego życie osobiste chyba nawet największemu lemingowi uświadomi, że Lech Kaczyński kochał Polskę i chciał, żeby była ona krajem zamożnym i silnym, przez co stał się tak znienawidzonym przez "salony"...

Lena | 2011-08-17
Przeczytana: styczeń 2011

Książka na pewno nie nudzi, ale pozwala bardziej zrozumieć działania oraz poglądy polityczne Lecha Kaczyńskiego. Warto przeczytać.

Damian Zabawski | 2012-10-24

Wielki żal, że wywiadu nie udało się ukończyć. Testament wielkiego Patrioty.

Ula | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016

Lubię biografie, wywiady....sięgnęłam po tę pozycję, bo chciałam bliżej poznać stanowisko prezydenta na różne tematy, chciałam też przede wszystkim sprawdzić jak wyglądały polityczne relacje pomiędzy braćmi bliźniakami..... W wielu opiniach Lecha Kaczyńskiego istotny czynnik odgrywa brat, to potwierdza tylko hipotezę, że faktycznie Jarosław rządził/rządzi a Lech był tylko wykonawcą, nie chcę powiedzieć narzędziem czy marionetką w osiągnięciu celu.
Ogólnie wywiad niczego mi nie urwał ;) ale drugi raz sięgnęłabym po niego. Z czystej ciekawości...dlatego polecam

Monika | 2013-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niezwykly wywiad pomagajacy zrozumiec ruchy polityczne jakie mialy miejsce. Np zawsze zagadka bylo dla mnie dlaczego PO nie chcialo koalicji z PiS, teraz juz rozumiem mechanizmy kierujace swiatem wlasnych interesow PO. Śmierć Lecha Kaczyńskigo jest wielką stratą dla Polski.

Andrew | 2013-04-07
Na półkach: ---, 2008-2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 sierpnia 2012
antoinette | 2015-03-15
Na półkach: Teraz czytam, Polecone bm

świetna książka! polecam każdemu kto zna św. pamięci prof. Lecha Kaczyńskiego wyłącznie z mediów, zdecydowanie poszerza światopogląd i opinię o tym człowieku

libri | 2018-10-22
mts1986 | 2018-10-14