Gdy Twój pies choruje

8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
pies
poradniki
Anita

Psy - najwierniejsi towarzysze człowieka - dają nam swoją bezwarunkową miłość. Są naszymi przyjaciółmi i członkami rodziny. Kiedy chorują lub zdarza im się wypadek, czujemy się bezradni. Naszą troskę potęguje fakt, że nie możemy ich zapytać, co im dolega i jak się czują. Książka Gdy Twój pies choruje... pomoże Ci rozpoznać sygnały wysyłane przez Twojego psa i objawy chorób najczęściej atakujących czworonogi. Wywiad, który lekarz przeprowadza z właścicielem zwierzęcia, często jest kluczem do rozpoznania schorzenia. Dzięki tej książce nauczysz się bacznie obserwować swojego podopiecznego i interpretować jego nietypowe zachowanie, co pomoże w postawieniudiagnozy. Poznasz podstawowe wiadomości na temat anatomii i fizjologii organizmu psa. Z poradnika dowiesz się także, w jaki sposób weterynarz wykorzystuje dostępne informacje, by zidentyfikować chorobę i podjąć decyzję o najodpowiedniejszym sposobie leczenia. W książce w przystępnie opisano objawy chorób, czynniki wywołujące poszczególne schorzenia, zalety i wady różnych metod leczenia. Poradnik ten to nie tylko doskonałe źródło informacji, ale także zbiór porad dotyczących tego, co zrobić, by nasz czworonożny przyjaciel mógł wieść długie, pozbawione bólu i komfortowe życie, czasem także mimo choroby.

źródło opisu: weltbild.pl

Kamciax | 2015-02-05

Bardzo dobry poradnik - wszystkie dolegliwości psa są opisane w bardzo profesjonalny, szczegółowy ale i jednocześnie zrozumiały sposób. Jeśli ktoś nie chce czytać całej książki, a dowiedzieć się na temat jednej konkretnej przypadłości ułatwia mu to czytelny spis treści który krok po kroku przekieruje nas do odpowiedniego opisu.

Groszek | 2016-08-24
Na półkach: Przeczytane, Psy/Koty