Niechętnie o sobie

Wydawnictwo: Melanż
978-83-928029-0-7
aktor, film, autobiografia
Galahad

To historia człowieka, któremu zawsze się udawało, aż udało się za bardzo. Pokazuje pierwszego polskiego celebrytę, chociaż on sam o sobie nigdy by tak nie powiedział. Został Hansem Klossem wbrew sobie i na zawsze, ale ku swojemu zadowoleniu. Czy bowiem w aktorstwie nie liczy się przede wszystkim uznanie publiczności? Cena była ogromna – osamotnienie w tłumie, dramatyczne przeżycia osobiste w czasach największej popularności. I niechęć środowiska aktorskiego, która wybuchła nagle. Podobnie jak jego największa życiowa miłość unosząca się jak dobry duch nad tą historią. Ambasador polskiej kultury za granicą, całowany po rękach, nadal czynny aktor… Ze wszystkich przygód wyszedł zwycięsko, jak większość postaci, które zagrał. A że niechętnie opowiada o sobie? Tym bardziej warto sięgnąć po tę lekturę.

źródło opisu: http://www.empik.com/niechetnie-o-sobie-mikulski-s...(?)

Monika | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Czytało się bardzo przyjemnie. Choć trochę zbyt pobieżnie Stanisław Mikulski potraktował swoje dokonania aktorskie. Aktor wspomina o każdej chyba roli, którą zagrał. Ale ja wolałabym może nie wyliczankę wszystkich, ale pogłębione wspomnienia z kilkunastu na przykład. A byłoby z czego wybierać.
Tak już mam, że wspomnienia aktorów interesują mnie wyłącznie od strony zawodowej, więc niezwykła zupełnie dyskrecja pana Mikulskiego w kwestii spraw prywatnych zupełnie mi nie przeszkadzała.
Troszeczkę była to laurka wystawiona samemu sobie, ale miłośnikom polskiego kina i teatru z przekonaniem polecam.

Agacha | 2017-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2017

Może i niechętnie, ale całkiem sporo opowiedział autor o sobie i życiu zawodowym. Dość przyjemnie się czyta.

Anvariel | 2015-07-21
Przeczytana: 18 lipca 2015

„Niechętnie o sobie” to przedstawiona w formie luźno snutej opowieści autobiografia Stanisława Mikulskiego, legendy polskiego kina, aktora wszechstronnego i wybitne utalentowanego, którego jednak większość z nas kojarzy ze „Stawką większa niż życie”.

Dzieciństwo chyb każdego z nas naznaczone jest filmami, serialami czy książkami, o których mówimy: „Na tym się wychowałem”. W moim przypadku określenie takie przypisać można książce „W pustyni i w puszczy”, filmowi „Gwiezdne Wojny” oraz serialom „Drużyna A”, „Czterej pancerni i pies” oraz właśnie „Stawka większa niż życie”.

Z opowieści, którą snuje pan Stanisław wylania się obraz człowieka kochającego aktorstwo, człowieka, który miał szczęście zajmować się w życiu tym co sprawiało mu prawdziwą przyjemność. Autor z pasją opowiada o zagranych rolach filmowych, serialowych, ale zwłaszcza teatralnych. Mimo, że największą sławę przyniósł mu właśnie serial, to teatr zdaje się zajmować w jego sercu miejsce najważniejsze.

Pierwszy polski...

ZapomnianaBiblioteka | 2015-01-11

27 listopada 2014 roku w wieku 85 lat zmarł Stanisław Mikulski. Przyjaciele, znajomi i koledzy Pana Stanisława wspominają go jako niezwykle dobrego i życzliwego człowieka. Taki też obraz aktora wyłania się z obszernej biografii zatytułowanej „Niechętnie o sobie.”

Więcej na:

kawa | 2015-01-25

Ostatnio bardzo przyciągają mnie biografie i autobiografie.
To kolejna pozycja z tego gatunku. Uwielbiałam " Stawkę większą niż życie ", miałam także komiks ( szkoda, że nie doczekał dzisiejszych czasów ), w którym się zaczytywałam.
" Niechętnie o sobie " to wolno snująca się opowieść o człowieku, który od zawsze chciał być aktorem i spełnił to marzenie; to opowieść o szczytach kariery i popularności, ale także o smutnych momentach w życiu zawodowym i prywatnym; to opowieść człowieka, który był wierny swoim przekonaniom, nawet jeśli to było po prąd; to opowieść skromnego, pokornego i posiadającego kindersztubę pana z telewizji.
Bardzo ciekawa pozycja.

inkaa2000 | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2014, Biografie
Przeczytana: 12 marca 2014

Na pewno ciekawa pozycja dla tych, którzy chcieliby poznać bliżej karierę pan Mikulskiego. Nie znajdziecie tu skandali, tajemnic itp., ale czyta się lekko, miło i przyjemnie.

Myszor | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Powiedzieć o nim, że jest aktorem jednej roli, byłoby wielką krzywdą i niesprawiedliwością. Tak był jednak przez długie lata kojarzony - z postacią Hansa Klossa ze "Stawki większej niż życie". Może jeszcze ktoś widział go w "Panu Samochodziku". Kto jednak był świadom, że zarówno przed, jak też i po udziale w tym przedsięwzięciu grał dziesiątki innych ról? I to nie w telewizji, jego żywiołem był teatr...

Momentami opowieść rzeczywiście sprawia wrażenie opowiedzianej "niechętnie", jednak mam wrażenie, że ten niesamowicie skromny i ciepły aktor i tak odsłonił przed czytelnikiem kawał swojego życia.

Paulina Kwiatkowska | 2012-11-19

,,To historia człowieka, któremu zawsze się udawało, aż udało się za bardzo. Pokazuje pierwszego polskiego celebrytę, chociaż on sam o sobie nigdy by tak nie powiedział...
Został Hansem Klossem wbrew sobie i na zawsze, ale ku swojemu zadowoleniu. Czy bowiem w aktorstwie nie liczy się przede wszystkim uznanie publiczności?"

Stanisław Mikulski jest znany przede wszystkim z roli Hansa Klossa ze ,,Stawki większej, niż życie".

Mężczyzna zagrał bardzo znaczącą rolę w serialu, przez co był urożsamiany z Klossem i bardzo rozpoznawalny na ulicy. Po części mu to przeszkadzało, jednak z czasem się przyzwyczaił. Oprócz gry w serialach grał też w teatrze, czym nikt się nie interesował. Do napisania książki namówiła go Małgosia, bardzo bliska mu osoba...

Chyba każdy z nas zna Stanisława Mikulskiego i ucieszył się, gdy powstała książka o tym autorze. Jest dość obszerna, jednak zawiera wiele ciekawych informacji o meżczyźnie.

Doskonałym uwieńczeniem opowieści są fotografie z życia...

Yan | 2013-08-27
Przeczytana: sierpień 2013

Niestety tytuł powinien brzmieć "Niechętnie przyciąga do czytania" Jeśli aktor zdecydował się już na napisanie biografii,to trzeba było być konsekwentnym i jednak napisać coś więcej o swoim życiu niż zdawkowe fragmenty poodrywane od całości,za to z niepotrzebnymi opiniami politycznymi.Nikt nie oczekiwał jakiś głębokich zwierzeń i nie o to z resztą chodzi w biografii,ale moim zdaniem p.Mikulski za bardzo spłycił swoją opowieść.W efekcie otrzymaliśmy dość nudną i mało interesującą opowieść aktora o swojej przygodzie ze sceną.

Jeniulka | 2014-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Wspaniała książka bardzo dużo się dowiedziałam o wspaniałym aktorze.