Smaczny elementarz Cecylki Knedelek

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cecylka Knedelek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
978-83-7660-227-1
cecylka, knedelek, elementarz
Misieńka

Któż by nie chciał nauczyć się czytać! Trudno się więc dziwić, że Gąska Waleria też o tym marzyła! Chciała poznać wszystkie małe i wielkie litery, bo choć słuchanie opowieści i historyjek, które czytają nam inne osoby, jest bardzo przyjemne, to jednak nic, ale to nic! i nikt, ale to nikt! nie zastąpi umiejętności czytania. Nie tylko można wtedy czytać książki o krasnoludkach i opowiastki o dziwnych stworkach, ale można też przeczytać szyld na cukierni Rurki z kremem – całą dobę i napis na koszulce Wyłącznie dla rudowłosej dziewczynki. Dlatego właśnie Cecylka Knedelek postanowiła napisać „Smaczny elementarz”. Jak postanowiła, tak też zrobiła i oto gąska Waleria, mieszkańcy Starego Knedelkowa i wszystkie dzieci mogą wyruszyć w pełną wrażeń i przygód podróż do świata liter.

Ten wyjątkowy elementarz to znakomita pomoc edukacyjna wykorzystująca oryginalną i ciekawą... kulinarną metodę nauki czytania (poszczególne litery wycinane są z ciast, dzięki czemu dzieci szybko przyswajają i zapamiętują ich kształt). To także pełna humoru i pasji książka, po którą dzieci chętnie będą sięgać i nie tylko w mig nauczą się liter, ale i pokochają czytanie.

Więcej wesołej zabawy dla Małych i Dużych na www.cecylkaknedelek.pl

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2034

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2034

Znacie Cecylkę Knedelek? Jeżeli nie to koniecznie i obowiązkowo musicie poznać ponieważ książki o niej są fantastyczne! My pierwsze spotkanie z przesympatyczną Cecylką oraz jej zwariowaną przyjaciółką Gąską Walerią przeżyliśmy już dwa lata temu i mimo, że wywarły one na nas miłe wrażenie jakoś zapomnieliśmy o nich na jakiś czas. Ale teraz znów zawitały u nas w domu i to w jakim stylu! Zresztą zaraz przekonacie się sami :)

Książeczki o Cecylce Knedelek słyną z tego, ze są nie tylko edukacyjne, ale również... Kulinarne :) A nasi stali czytelnicy z pewnością doskonale wiedzą, że ja mam niesamowitą słabość do wszystkich kulinarnych książek. Czuję, że kiedyś uda mi się uzbierać całą piękną i wspaniałą biblioteczkę książek o gotowaniu! O takie mam marzenie ;) Pomyślicie sobie, ze po co mi w takim razie w takiej biblioteczce książka kulinarna dla dzieci? A no właśnie każda jedna jest u mnie mile widziana ;)

Jednak jak sam tytuł wskazuje nie jest to wyłącznie książka o gotowaniu. Przede...

Molly | 2013-06-27
Przeczytana: 24 maja 2013

Ala ma kota. Tola ma Asa... Eeee, powiem Wam Kochani, że to już przeżytek. Choć my na naukę literek presji jeszcze nie mamy, bo za młodzi jesteśmy (no przynajmniej jedno z nas; drugie w miarę umie;0), to w Cecylkowym elementarzu oboje zakochaliśmy się po uszy. A nawet po głowy czubek. I czytamy, i wertujemy, i pokazujemy i gąski szukamy. A jak nie razem, to ja sama, tak mnie ta książka urzekła:) Do świata liter wprowadzają nas sympatyczna dziewczynka Cecylka Knedelek, znana dzieciom z wielu innych książek, o których na naszym blogu jeszcze będzie głośno. Towarzyszy jej wszędobylska i przezabawna gąska Walerka.
Elementarz wita nas samogłoskami. Mamy więc na tych pierwszych stronach plakaty z popodpisywanymi obrazkami zaczynającymi się od danej samogłoski. Ale jakie plakaty! No piękne są te ilustracje, takie słodkie, urocze, lekkie, zwiewne a jednocześnie takie łobuzersko zabawne. Natusia oko przyciągnęły. A ile radochy jest z szukania ananasa na stronie aniołków, ile uciechy,...

izabela81 | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013 rok
Przeczytana: 09 marca 2013

Autorka wpadła na fantastyczny pomysł - nauka poprzez gotowanie - każdą literkę można po prostu upiec! Autor ilustracji Zenon Wiewiurka sprawił, że książka jest nie tylko smaczna, ale i rezolutna, zrozumiała, prawdziwie dziecięca. Każda literka ma swój kulinarny odpowiednik. Przepisy są proste, dokładnie opisane, wszystkie opatrzone rysunkami. Muszą się udać! Każda literka, oprócz smacznego jedzenia, ma przypisany wierszyk lub opowiastkę. Im dalej w literkowy świat, tym dłuższe wierszyki. Książka może być również wspaniałą inspiracją dla rodziców, którzy aktywnie i ciekawie spędzą czas ze swoją pociechą, a przy okazji pokażą dziecku tajniki gotowania. Wielkim plusem jest twarda oprawa i porządne wydanie, co pozwoli na długie przetrwanie elementarza. Smacznie polecam!