Angielski w praktyce ratownika medycznego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320042207
zdrowie, medycyna
Różyczka

Przedmiotem książki-samouczka jest angielski język specjalistyczny dla ratowników medycznych. Zakres leksykalny podręcznika obejmuje wybraną tematykę z: anatomii; wywiadu medycznego z poszkodowanym/pacjentem i z jego rodziną oraz ze świadkami wypadku; zabiegów i interwencji ratowniczych w różnych przypadkach oraz sprzętu medyczno-technicznego. Pozwala poznać specjalistyczne słownictwo i wypracować umiejętności rozumienia tekstu pisanego.
Tematyczny układ podręcznika, wyczerpujący zakres potrzebnego słownictwa i jego uproszczona transkrypcja fonetyczna dają możliwość szybkiego skorzystania z pomocy językowej w ekstremalnych warunkach.
Publikacja adresowana jest do studentów uniwersytetów medycznych na kierunku Ratownictwo Medyczne oraz praktyków, chcących podjąć pracę w krajach anglojęzycznych. Jest również napisana z myślą o wszystkich uczących się, którzy na co dzień w życiu zawodowym mają do czynienia z językiem angielskim z tej dziedziny i pragną usystematyzować oraz utrwalić dotychczas zdobytą wiedzę.

źródło opisu: PZWL

źródło okładki: PZWL

Olanzapine | 2016-10-23
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: październik 2016

Jest w niej dosłownie wszystko - od anatomii do specjalistycznych medycznych czynności ratunkowych. Jak dla mnie rewelacja, choć niektóre kwestie mało przydatne w praktyce polskich SOR lub innych oddziałów, gdzie nie ma się do czynienia z tak wieloma obcokrajowcami. Na pewno świetnie przygotuje do pracy w UK i USA. Polecam.

Andrju | 2016-10-09
Adam Pisarek | 2014-09-04