Książka Roku 2018
6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Opowiadania
Joseheim

Antologia pokonkursowa V Międzynarodowego Konkursu Literackiego Liberum Arbitrium na opowiadanie "O Statuetkę Sowy Tuchówki 2013". W antologii znalazły się opowiadania następujących autorów: Mariola Kruszewska, Katarzyna Busłowska, Justyna Lewandowska, Aneta Antosiak, Lech Baranowski, Zbigniew Biegaj, Justyna Boniecka, Anna Ciupińska, Elżbieta Dudzisz, Ewa Frączek, Bronisław Krzysztof...

W antologii znalazły się opowiadania następujących autorów: Mariola Kruszewska, Katarzyna Busłowska, Justyna Lewandowska, Aneta Antosiak, Lech Baranowski, Zbigniew Biegaj, Justyna Boniecka, Anna Ciupińska, Elżbieta Dudzisz, Ewa Frączek, Bronisław Krzysztof Jakubowski, Robert Jęczeń, Magdalena Kasprzak, Elżbieta Kościucha–Wieczorek, Franciszka Kubala, Krzysztof Kupiński, Łukasz Prus, Genowefa Światłoń, Karolina Brückner, Anna Grzanek, Czesława Dębowiec, Leonard Jaworski, Grzegorz Kempny, Anna W. Kierczak, Krzysztof Martyna, Zofia Mąkosa, Andrzej Placety, Patryk Tyburek, Justyna Wójcik.

źródło opisu: http://eliberum.wordpress.com/publikacje/2012-2013/

źródło okładki: http://eliberum.files.wordpress.com/2013/10/2013_jablon.jpg

filozof | 2017-09-10

Na początku bardzo dziękuje Katarzynie Busłowskiej za przysłanie mi fantastycznego prezentu.
Postaram się,teraz omówić.Każde opowiadanie po kolej.
Jabłoń Mariola Kruszewska
Podobało mi się,fajny koniec.I super początek.
Przebłysk Katarzyna Busłowska
Daje dużo do myślenia,to może spotkać każdego z nas.
Anioł i Dziewczyna Justyna Lewandowska
Zabawne i z humorem.
Zeszyt z Ładną Okładką Aneta Antosiak
Dla mnie mocno średnie.
Menedżer Lech Baranowski
Podoba mi się,ale chwilami za trudne
Pozdrowienie Zbigniew Biegaj
Bardzo dobre,wątki z czasów wojny.Super.
Wróg Numer Jeden Justyna Boniecka
Kto się lubi ? e,nie tym razem
Trzy Laleczki Anna Ciupińska
Nie zrobiły na mnie dużego wrażenia.
Motyle Elżbieta Dudzisz
Miłość dziadka do wnuczki.Piękne.
Roszada Ewa Frączek
Bardzo mądre
Opowieści Starego Domu...

Joseheim | 2013-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Zbiór krótkich opowiadań, wśród których jest kilka dobrych, kilka męczących, a większość utrzymuje się na przyzwoitym, średnim poziomie. Tematyka - różna. Trochę fantastyki, trochę refleksji, trochę radości, trochę smutku.

Oŋólnie rzecz biorąc dobrze jest czasem spojrzeć na teksty debiutantów i osób nieznanych, bo nierzadko prezentują prozę przynajmniej równie dobrą, jak pisarze popularni, a czasem może nawet lepszą.

aaa2828 | 2017-11-11
Anius93 | 2018-07-07