Ekologiczne dzieciaki. 100 rzeczy, które możesz zrobić by ocalić planetę

Tłumaczenie: Anna Czechowska
Wydawnictwo: National Geographic
True green kids : 100 things you can do to save the planet

Pomóż ocalić naszą planetę! Czy wiesz, co jest najlepszym źródłem energii? Czy rozumiesz takie terminy jak recykling, ślad węglowy i globalne ocieplenie? Czy wiesz, jaki środek transportu jest najbardziej ekologiczny? Czy potrafisz zorganizować ekologiczne przyjęcie? Czy umiesz odróżnić surowce naturalne od syntetycznych? Czy wiesz, jak ocalić drzewa i dlaczego jedzenie świeżych warzyw i owoców jest korzystne dla środowiska? Czy potrafisz zmienić śmieci w dzieła sztuki? Czy słyszałeś o ekoturystyce? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce Ekologiczne dzieciaki pełnej zabawnych, łatwych i praktycznych sposobów na poprawienie kondycji naszej planety. Dzięki nim ochrona Ziemi będzie dużo łatwiejsza i ciekawsza. Kim McKay i Jenny Bonnin proponują 100 praktycznych wskazówek i zabawnych sposobów na zmniejszenie niekorzystnego wpływu na klimat. Znajdziesz tu również wiele interesujących stron internetowych, które pomogą ci uzupełnić wiedzę o ekologii. Zastanów się nad swoim wpływem na środowisko. Pomyśl o tym, jak zużywać mniej wody, energii i produkować mniej śmieci. Dbaj o środowisko, a i ono zatroszczy się o ciebie. Możesz zmienić świat!

źródło opisu: National Geographic Society : Wydawnictwo G+J RBA, 2011

źródło okładki: National Geographic Society : Wydawnictwo G+J RBA, 2011