Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: G+J
ekologia
poradniki
Adrian

Razem możemy ocalić świat. Globalne ocieplenie, nadmierna eksploatacja surowców naturalnych, zanieczyszczenie powietrza i wody… Ogrom problemów w zakresie dewastacji środowiska sprawia często, że czujemy się bezsilni. Jednak problemy, z którymi przychodzi nam się naprawdę zmierzyć, najczęściej mają źródło tuż obok nas, w naszych domach. Przedstawiamy 100 niepozornych, ale skutecznych sposobów,...

Razem możemy ocalić świat.
Globalne ocieplenie, nadmierna eksploatacja surowców naturalnych, zanieczyszczenie powietrza i wody… Ogrom problemów w zakresie dewastacji środowiska sprawia często, że czujemy się bezsilni. Jednak problemy, z którymi przychodzi nam się naprawdę zmierzyć, najczęściej mają źródło tuż obok nas, w naszych domach. Przedstawiamy 100 niepozornych, ale skutecznych sposobów, dzięki którym możesz wiele zmienić w domu, w ogrodzie, w pracy, w czasie podróży, a także w lokalnej społeczności.

• Lepiej założyć sweter zamiast włączać grzejnik – w ten sposób zmniejszysz emisję dwutlenku węgla.
• Nie używaj plastikowych toreb, a zmniejszysz ilość odpadów.
• Wyłączaj urządzenia elektryczne z kontaktu, aby zmniejszyć zużycie energii.
• Wybieraj produkty z recyklingu i korzystaj kilkakrotnie z rzeczy, które posiadasz.
• Chodź pieszo lub jedź rowerem raz lub dwa razy w tygodniu, aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i zaoszczędzić surowce.
Te proste rady są praktyczne, łatwe do stosowania i ważne dla środowiska – pokazują, w jaki sposób wprowadzenie małych zmian do codziennego życia może poprawić kondycję naszej planety. Ekologiczny styl życia stał się koniecznością, zatem już od dziś zacznij stosować się do wskazówek podanych w tej książce

KIM MCKAY, konsultantka międzynarodowego marketingu społecznego, jest współzałożycielką i wiceprezesem organizacji Clean Up the World (Sprzątanie Świata) i Clean Up Australia (Sprzątanie Australii) .

JENNY BONNIN jest strategiem rozwoju i komunikacji oraz jednym z dyrektorów w Clean Up the World (Sprzątanie Świata) i Clean Up Australia (Sprzątanie Australii).

źródło opisu: Wydawnictwo G+J, 2011

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,32,235,ekologia-...»

Agniecha | 2011-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Temat ekologicznego życia jest ostatnio bardzo trendy. Nagle świat zdał sobie sprawę z tego ile zła wyrządza planecie, bo ona sama upomina nas o naszym postępowaniu. Zmieniający się klimat zwiastowany przez trąby powietrzne w takich miejscach jak Polska, śnieżyce w Chile, powodzie i silne trzęsienia ziemi na całym świecie daje się ludziom we znaki. Naukowcy wciąż prześcigają się w domysłach czy jest coś co możemy zrobić, aby podbudować naszą planetę. Wciąż rozmyślają nad tym czy nie jest za późno na działanie. Co innego ludzie, którzy może i widzą zmiany, ale wychodzą z założenia, że „po co mam to robić skoro inni i tak robić będą inaczej”. Na szczęście na świecie są takie organizacje jak Clean Up the World, w którym pracuje zarówno Kim McKay, jak i Jenny Bonnin. Obie panie postanowiły połączyć siły w uświadamianiu ludzkości wydając serię książek ekologicznych w tym także „Ekologia dla każdego. 100 sposobów na to, jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne”.
W swojej książce...

asenata | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: luty 2012

Ekologiczny poradnik - dla każdego - i małego i dużego :)

carecera | 2014-07-27
silverraven | 2013-10-27