Przestępczość dziewcząt. Rodzaje i uwarunkowania

Wydawnictwo: WAM
poradniki

Przestępczość nieletnich znajduje się ciągle w polu uwagi badaczy wielu dyscyplin naukowych i praktyki resocjalizacyjnej oraz prewencyjnej. Tradycyjnie badacze skupiali się bardziej w swych profesjonalnych wysiłkach na rozpoznaniu tej społecznej i psychologicznej dewiacji w obrębie populacji męskiej. znacznie mniej zaś prac poświęconych jest przestępczości dziewcząt. Toteż z dużym uznaniem należy ocenić podjęte przez autora przedsięwzięcie badawcze dotyczące demoralizacji i przestępczości dziewcząt.

Anna | 2013-01-26
gosiag300 | 2013-02-01