978-83-7805-083-4
aisha

Nieb@jka to pięknie opowiedziana historia o szukaniu drugiej połówki w wirtualnym i realnym świecie. Rozpisana na dwa głosy pozwala nam poznać zarówno kobiece, jak i męskie spojrzenie na wiele spraw. Alicja zrywa zaręczyny i postanawia przeprowadzić się z Łodzi do Gdańska. Ucieka od wspomnień, ale też szuka swojego miejsca w życiu. Ma nadzieję, że zdobędzie interesującą pracę, pozna nowych...

Alicja zrywa zaręczyny i postanawia przeprowadzić się z Łodzi do Gdańska. Ucieka od wspomnień, ale też szuka swojego miejsca w życiu. Ma nadzieję, że zdobędzie interesującą pracę, pozna nowych ludzi. Początkowo wydaje się, że jest na dobrej drodze do realizacji marzeń, nadchodzi jednak kryzys i okazuje się, że nie tak łatwo znaleźć dobrą posadę, a również krąg znajomych właściwie się nie powiększa. Przypadkowe (a może nie całkiem przypadkowe?) spotkanie z nieznajomym mężczyzną sprawia, że Alicja postanawia poszukać towarzystwa za pośrednictwem Internetu.
Grzegorz dowiaduje się o zdradzie żony. Po dziesięciu latach małżeństwa jest to cios prosto w serce. A jednak życie toczy się dalej i Grzegorz wie, że będzie się musiał w nim jakoś odnaleźć. Dawna koleżanka, chcąc pomóc mu wyrwać się z marazmu, w jaki popadł, namawia go, by zalogował się na portalu randkowym.
I Alicja, i Grzegorz muszą przewartościować swoje życie, lecz okazuje się, że negatywne doświadczenia mogą dawać także pozytywne efekty - skłaniają oboje, by nieco inaczej spojrzeć na świat, na swoje relacje z bliskimi, by zacząć wyrażać siebie, a zrezygnować z obłudnych, pustych gestów.
Autorka w intrygujący sposób przedstawia swoich nietuzinkowych bohaterów, a także ich krewnych, przyjaciół, przełożonych i współpracowników, tworząc niezwykle prawdziwy portret polskiej obyczajowości.
Sugestywna opowieść Marty Piechowicz sprawia, że zaczynamy ściskać kciuki, by mimo przeciwności losu udało się tej dwójce odnaleźć szczęście w życiu. A może będzie to wspólne szczęście?

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: www.merlin.pl

catalinka | 2013-01-06

Ostatnio zebrało mnie na czytanie romansideł. Wciąż nie mogę się przestawić na typowo chłodną, deszczową pogodę, chodzę zmęczona i niewyspana więc staram się sięgać po coś lżejszego do czytania. Nieb@jka jest właśnie taką lekką, nieabsorbującą książką. Z jednej strony Alicja, z drugiej Grzegorz. Ona rozstała się z narzeczonym, wyprowadziła do Gdańska i podejmuje pracę ekspedientki w sklepie odzieżowym. On rozwiódł się z żoną po ujawnieniu jej romansu, zawodowo zajmujący się leczeniem ludzi. Oboje postanawiają zakończyć swoją samotność poszukiwaniem kogoś odpowiedniego w świecie wirtualnym. Czy tych dwoje spotka swoją prawdziwą miłość? A może internetowe znajomości okażą się dla nich wielką pomyłką? Jeśli chcecie odnaleźć odpowiedź na te pytanie to zapraszam do lektury :))

W powieści został przedstawiony sposób na szukanie drugiej połówki. Często na nasze skrzynki pocztowe przychodzą wiadomości w stylu "Poznaj swoją miłość już dziś". Możemy tworzyć profile, rozmawiać z wirtualnymi...

Basia | 2013-04-17

Nie jestem fanką typowych romansideł i dzięki Bogu nie zawiodłam się, ta lektura do takich nie należy.
Uznałam na samym początku, iż dla mnie książka jest napisana w sposób... dziwny;), niezsynchronizowany. Każde zdanie jakby do siebie nie pasowało i było napisane na siłę (pomyślałam sobie wtedy nawet, że z pewnością nie zostanę fanką twórczości Marty Piechowicz). Jakby nie tworzyła się wspólna treść, która powinna zlewać się w całość. Także wizualnie książka małego formatu, nieporęczna z dostosowaną do jej wielkości czcionką (styl czcionki także jakoś mi nie odpowiadał). Pomimo powyższych mankamentów, czytałam ją wciągając się coraz bardziej i bardziej.

Coś tak nieprawdopodobnego, że aż trudno w to uwierzyć - idealna miłość odnaleziona przez internet. Oni byli sobie przeznaczeni. To zupełnie jak bajka, tylko że "Nieb@jka" - codzienne opisy, przemyślenia, przeszkody, przejścia w życiu - wszystko to stwarza...

Muslie | 2014-10-02
szaba85 | 2014-01-10