Zielnik. Zioła łąk i ogrodów

Wydawnictwo: Arkady
poradniki

Poszukiwanie i kolekcjonowanie ziół jest fascynującym zajęciem.Nie tylko wzbogaca wiedzę, ale może też być wspaniałą przygodą.Radość z odkrywania tajemnic roślin jest dla dzieci dużym przeżyciem i pozytywnie wpływa na uczuciowy stosunek do przyrody.Zbieranie, suszenie i układanie ziół w zielniku zachęca młodych badaczy do wspólnej zabawy z rodzicami w domu oraz do samodzielnej pracy, podczas której uczą się wytrwałości i ćwiczą koncentrację uwagi. Zielnik z pewnością przyda się na lekcjach w szkole, może też być wykorzystany przez nauczycieli na zajęciach w przedszkolach. Ta bogato ilustrowana książka zawiera wiele ciekawych wiadomości i trochę zagadek oraz rady, jak stworzyć piękny album. Na pewno będzie wspaniałym i mądrym prezentem dla dziecka.

Dorota Dziubdziela | 2012-09-11
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam