Atlas Grzybów

Wydawnictwo: Pascal
grzyby
flora i fauna

Wyprawa na grzyby to przede wszystkim doskonały pretekst do oderwania się od codzienności: pracy, komputera, telewizora, okazja do wypadu za miasto i spaceru po lesie. A jeśli dodać do tego satysfakcję z udanych zbiorów, można mówić o pełnym sukcesie...

BeArcik | 2016-09-23
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Bardzo przydatna książeczka. Zawiera naprawdę dużo informacji i ciekawostek, jak na swój mikry, kieszonkowy format. Nie wszystkie gatunki doczekały się ilustracji, ale czy w dobie internetu to naprawdę problem? Osobiście za największy atut uważam informacje na temat niebezpieczeństwa pomylenia grzybów jadalnych z trującymi ze wskazaniem istotnych różnić (i eufemistycznym sformułowaniem, że jeśli ktoś bierze muchomora sromotnikowego za pieczarkę to nie ma dla niego nadziei jako grzybiarza).

robinslav | 2013-11-14
Karol | 2012-07-16