Dziennik uzdrowienia. Od białaczki do kapłaństwa

Wydawnictwo: Święty Stanisław
7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
kapłaństwo, powołanie, choroba
religia
Danway

"Doświadczyłem podwójnego, bo fizycznego i duchowego, uzdrowienia. Są to dwie drogi, które schodzą się w łasce: uzdrowiony z choroby przez Lekarza i uzdrowiony z grzechu przez Zbawiciela. Byłem przykuty do szpitalnego łóżka, a zostałem z niego uwolniony dzięki sakramentowi chorych i mogłem zostać kapłanem. A niech mnie! Tak rzeczywiście było i trzeba o tym zaświadczyć". Te słowa napisane ręką...

Te słowa napisane ręką czterdziestoczteroletniego księdza są spontanicznym wyrazem zachwytu nad życiem, na którym odbił się wyraźny ślad Boga. Benjamin Boisson magister teologii, od 1999 roku kapłan we Wspólnocie Błogosławieństw, jako dwunastoletni chłopiec zapada na poważną chorobę, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Przy wsparciu najbliższych osób i z właściwym sobie poczuciem humoru próbuje poradzić sobie z dotkliwym cierpieniem. W jego los nieoczekiwanie miesza się... sam Bóg.

Benjamin Boisson jest magistrem teologii, od 1999 roku jest również kapłanem we francuskiej Wspólnocie Błogosławieństw. Jako dwunastoletni chłopiec zapadł na poważną chorobę. Przez wiele lat prowadził audycję radiową na temat humoru chrześcijańskiego, obecnie organizuje specjalne sesje i rekolekcje weekendowe pod nazwą "Śmiech i modlitwa". Jest również autorem wydanej wcześniej książki "Uśmiech Pana Boga"

źródło opisu: http://www.stanislawbm.pl/

źródło okładki: http://www.stanislawbm.pl/

eduko7 | 2016-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Wspomnienia kapłana, który w dzieciństwie zachorował na białaczkę. Opowieść pokazująca, że wiara rzeczywiście może czynić cuda, zwłaszcza jest połączona z wiarą i modlitewnym wsparciem innych ludzi.

NaniBlue | 2015-10-06

Piękna. pokazuje ze Bóg potrafi wyciagnac czlowieka z kazdej sytuacji juz bez ratunku. Chwała Panu! :D

umbra | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017