Fotograf w podróży

978-83-246-2980-0
fotografia podróżnicza
hobby
ZosiaVelZocha

Esencja miejsca zaklęta w detalach, barwna mozaika kultur, eteryczna chemia ludzkich indywidualności… Czy właśnie to próbujesz uchwycić na swoich zdjęciach, gdy jesteś w podróży? Prawdziwa fotografia podróżnicza nie polega na zwyczajnym uwiecznianiu interesujących miejsc - to sztuka opowiadania historii językiem obrazu. I jak w każdej sztuce, by osiągnąć najwyższy poziom, potrzeba nieprzeciętnej wrażliwości, pozwalającej poczuć i dostrzec to, czego nie czują i nie widzą inni. To samo miejsce uchwycone obiektywem różnych osób zawsze będzie nieść inny przekaz – dzięki odmiennej atmosferze, intensywności kolorów, uwypukleniu innych szczegółów. Wśród setek fotografii czasem znajdziemy obrazy niezwykłe, zapierające dech, zapadające głęboko w pamięć. Właśnie takie jak zdjęcia Piotra Trybalskiego - doświadczonego dziennikarza, znanego podróżnika i fotografa, który w tej niezwykłej książce odsłania arkana pasjonującego, choć niełatwego zawodu.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/fotograf-w-podrozy-piotr-trybalski,fotpod.htm

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/fotograf-w-podrozy-piotr-trybalski,fotpod.htm

jarek | 2017-05-10
Przeczytana: 09 maja 2017

Książka obrazująca proces od planowania podroży fotograficznej, przygotowanie niezbędnego sprzętu, przez samą podróż i różnego rodzaju okazje robienia zdjęć w różnych sceneriach, po postprodukcję i publikację zdjęć. A wszystko pisane przyjaznym językiem.

Pozycja obowiązkowa dla początkujących amatorów fotografii, przydatna również doświadczonym użytkownikom, którzy mogą uporządkować, czy też skonfrontować swoją podejście do fotografii.

Ania | 2012-10-08

Mnóstwo cennych informacji podanych w sposób lekki, przyjemny i z humorem. Żadnego bełkotu technicznego i popisów krasomówczych-prosto, konkretnie i na temat. Dużo rad praktycznych sprawdzonych przez autora w trakcie licznych podróży. Jeżeli chcecie wiedzieć jak się przygotować do wyjazdu fotograficznego, co ze sobą zabrać, z czego zrezygnować, jak robić zdjęcia w różnych warunkach, jak uchwycić emocje, jak fotografować ludzi, co decyduje o tym, że zdjęcie jest dobre? To jest książka dla was! Jeżeli interesują was aspekty techniczne i traktaty na temat jaki sprzęt lepszy, jaki gorszy itd to z tej książki się tego nie dowiecie. Część o sprzęcie jest zminimalizowana -główne motto jakie przyświeca autorowi: nie aparat robi zdjęcie a człowiek. Do tego wszystkiego jest jeszcze wisienka na torcie- duuuużo zdjęć, które pomagają zrozumieć co autor ma na myśli, jaki efekt chciał uzyskać i co z tego wyszło :)

samson88 | 2013-01-20
Przeczytana: lipiec 2012

Bardzo pomocna książka, idealnie się czyta nawet jeśli ktoś nie fotografuje. Jak świetna opowieść. Polecam.

katja | 2015-10-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015