Podstawy rysunku dla żółtodziobów

Wydawnictwo: Rebis
9788373019850
hobby

Pożyteczne rady dla początkujących rysownikówa Duży wybór łatwych do opanowania technika Nauka spoglądania na świat okiem artystyPOzBĄDŹ SIę zAHAMOWAń, KTóRE DOTĄD PRzESzKADzAłY CI W RYSOWANIU!To oczywiste, że potrafisz rysować, ale zapewne nie dowiesz się tego, jeśli poprzestaniesz na patykowatych postaciach i rozmazanych szkicach. A nawet jeśli już wiesz, że masz zadatki na rysownika

Amara_Nomad | 2011-11-09
Przeczytana: 2009 rok

Grube książczydło, które uważam za niejaką stratę papieru. Może to trochę wynik "skrzywienia zawodowego", acz chyba nie do końca. Książka, mająca być w założeniu podrecznikiem dla początkujących, wprowadzeniem do tematu, jest napisana w typowo amerykańskim stylu. Autor, od samego początku przechodzący z czytelnikiem na "ty", stara się być kumplem i dobrym wujaszkiem. Częściej wychodzi jednak "słuchaj, synu...". O ile przeszłoby to jeszcze, gdyby autor był autorytetem w dziedzinie, o tyle patrząc na rysunki, którymi opatrzona jest książka, to bardziej skłaniam się ku zdaniu, że autor jest wybrańcem. Sam się wybrał.
Troche zagmatwane prześlizgiwanie sie po powierzchni tematu (z tego co zrozumialam autor nie jest dyplomowanym plastykiem...), okraszone ciekawostkami, i bardziej samochwalstwo piszącego...
Wydaje mi się, że o ile może w Ameryce tego typu książka jest OK, o tyle u nas rynek książek z tej dziedziny jest pełny wspaniałych podręczników, które nie dość, że mają piękną szatę...

Kiara2909 | 2012-09-21
Przeczytana: październik 2011

Książka, która pomogła mi wejść w świat widziany oczami rysownika. Krok po kroku oswoiła mnie z czymś, co do tej pory wydawało mi się wręcz niemożliwe do osiągnięcia - że zacznę rysować. Zachęciła mnie i zmotywowała do podjęcia trudu nauki rysunku. Zaserwowała mnóstwo przydatnych wskazówek, porad i ciekawostek.
Polecam każdemu, kto z wahaniem sięga po swój pierwszy ołówek.

Raziel | 2015-07-21
Przeczytana: 17 lutego 2015