Finansowe instrumenty pochodne

Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Głównym celem książki jest określenie zasad funkcjonowania instrumentów pochodnych oraz ocena możliwości efektywnego wykorzystania ich w praktyce gospodarczej. Na początku scharakteryzowano istotę ryzyka w działalności przedsiębiorstwa. Omówiono również jego wpływ na funkcjonowanie jednostki. Następnie podano miary, dzięki którym ryzyko ogranicza się do kluczowych elementów warunkujących prawidłową ocenę tej kategorii. Obszerną cześć opracowania stanowi charakterystyka instrumentów pochodnych wy

Marcin | 2016-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Przystępnie napisana książka, idealna dla początkujących osób chcących dowiedzieć się więcej o instrumentach pochodnych, takich jak opcje, swapy, kontrakty FRA, futuresy czy forwardy. Każdy z nich został w sposób prosty i przejrzysty objaśniony oraz zaprezentowany w przykładach.
Można się przyczepić do małej ilości przykładów i absolutnych podstawach, ale też taka miała być ta pozycja, jak mniemam. Stąd np. w opcjach brak jest opisu kilku popularnych strategii (np. stelaż, motylek, spread byka/niedźwiedzia).

Na półkach