Magia kultury

Wydawnictwo: Petrus
978-83-7720-085-8
historia
nephi

Autor, to znakomity znawca kultury staropolskiej i kultury religijnej dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przez stronice książki, pisanej z niespotykaną erudycją i znakomitym językiem, przewijają się i zanurzają jakby w alchemicznym alembiku zdarzenia z narodowych dziejów, jak i zagadkowy świat symboli chrześcijańskich np. świąt kościelnych, wyrażających skomplikowane treści. Owe przesłanie ideowe sztuki chrześcijańskiej poddane zostały analizie, opartej na teologii, czerpiącej z bogactwa Pisma Świętego, dzieł Ojców Kościoła i tekstów liturgistów. Dzięki temu możemy zrozumieć zawiły kod przesłań ideowych. Pozwala to pojąć sposób postrzegania świata. W przenośnym rozumieniu magia to nic innego, jak tylko coś tajemniczego i zarazem niezwykłego.

źródło opisu: Wydawnictwo Petrus, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwopetrus.pl/