Bułgaria

Wydawnictwo: Pascal
Bułgaria, przewodnik, turystyka
kamk

Szczyty Starej Płaniny, Rodopów i Pirinu kuszą alpinistów, zbocza gór narciarzy, tajemnicze jaskinie speleologów, malownicze górskie szlaki wędrowców, a uzdrowiska klimatyczne i ośrodki balneologiczne z gorącą źródlaną wodą oczekują kuracjuszy. Zachwyca pachnąca Dolina Róż, stare lasy bukowe, powolne rzeki z brzegami porośniętymi tropikalną roślinnością i rwące strumienie. Przez wieki oblicze...

Przez wieki oblicze Bułgarii kształtowali Trakowie, Hellenowie, Słowianie, Rzymianie, chrześcijanie, Bizantyjczycy, Turcy, barbarzyńcy i ludy znad Wołgi, prowadzone przez wielkich chanów - zostawili po sobie budowle i tradycje, historię, która tworzyła rzeczywistość.

Polakom przede wszystkim kojarzy się z Sofią - wiadoma rzecz, stolica; Warną - bo Władysław Warneńczyk oraz Morzem Czarnym i Złotymi Piaskami - bo tam jeździło się na wczasy.

Przez dekady komunizmu wyjechać do Bułgarii, to było coś. Potem Złote Piaski spadły do drugiej ligi, bo przyszedł czas, kiedy prawie wszyscy zachwycali się plażami Włoch i Hiszpanii - w dużej mierze po to, by po kilku latach mieć ich serdecznie dość. Dziś popularność Bułgarii znów nikogo nie dziwi. Odkrywamy ten kraj na nowo.

I dopiero teraz poznajemy go naprawdę.

Cechy szczególne
- bardzo szczegółowe, aktualne informacje ułatwiające planowanie podróży
- praktyczne informacje do wykorzystania na miejscu
- ogólne informacje o kraju
- prezentacja regionów i miast oraz ich atrakcji
- przejrzysty układ tekstu
- szybki i łatwy dostęp do poszukiwanych informacji
- mapy, plany miast
- podstawowe słowa i zwroty w językach obcych
- dla ludzi aktywnych, podróżujących samodzielnie, globtroterów, planujących rodzinne wyjazdy i oczekujących konkretnych, aktualnych informacji
- poszukujących informacji i inspiracji

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2116

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2116