Pies i człowiek

Mirosław Redlicki
The Culture Clash
pies, szkolenie, metoda pozytywna
flora i fauna

Najbardziej prowokująca i zarazem inspirująca książka na temat zachowań psów i ich szkolenia. Tysiące psów uznaje się za beztalencia tylko dlatego, że nie chciały, lub nie potrafiły nauczyć się poleceń właścicieli. O niektórych mówi się nawet, że są niezrównoważone psychicznie, a orzeka się to na podstawie zachowań, które przecież nakazuje im ich psia natura! Szczekanie, gryzienie,...

Tysiące psów uznaje się za beztalencia tylko dlatego, że nie chciały, lub nie potrafiły nauczyć się poleceń właścicieli. O niektórych mówi się nawet, że są niezrównoważone psychicznie, a orzeka się to na podstawie zachowań, które przecież nakazuje im ich psia natura! Szczekanie, gryzienie, obwąchiwanie i obskakiwanie ludzi, a nawet walki z innymi psami, to dla naszych czworonożnych przyjaciół zachowania równie naturalne, jak merdanie ogonem czy zakopywanie kości. Zadaniem człowieka jest ułożenie psa i takie wpłynięcie na jego zachowania, aby nie przeszkadzały one ludziom, i były możliwe do zaakceptowania w naszej kulturze.

Niestety, pies postępujący zgodnie z zasadami właściwymi jego gatunkowi, często popada w konflikt z normami ustanowionymi przez ludzi. Nie czyniąc więc w jego mniemaniu niczego złego, naraża się na niezrozumienie, odrzucenie, a nawet i fizyczną przemoc ze strony człowieka. Trudno chyba o bardziej dramatyczny przykład „zderzenia kultur”!

EKSPERT POLECA:
Rzadko zdarza się, by ktoś pisał równie fachowo i przekonująco. Pies i człowiek to książka wyjątkowa. Choć to pierwsza duża publikacja tej autorki, nie waham się stwierdzić, że nigdy nie czytałem lepszej publikacji na ten temat. Jest nadzwyczaj oryginalna, fascynująca w lekturze i przynosi tyle nowych informacji, że po jej przeczytaniu wielu właścicieli psów z pewnością niemal całkowicie zmieni swoje poglądy na zachowanie psów i ich szkolenie.
Dr Ian Dunbar
lekarz weterynarii, behawiorysta

źródło opisu: www.galaktyka.com.pl

• Czarne liście
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Ojciec '44
  • Piękny sekret
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Koniec warty
  • Wstyd
  • Droga do domu
  • Stalker
  • Aż po grób
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Tajemniczy brat
  • Raz na zawsze
Czarne liście
Maja Wolny

7,31 (13 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,45 (502 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,55 (22 ocen i opinii)
Ojciec '44
Jerzy Ciszewski , Jerzy Ciszewski

7,33 (3 ocen i opinii)
Piękny sekret
Christina Lauren

6,78 (221 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

0 (0 ocen i opinii)
Aż po grób
Sara Shepard

7,64 (118 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (21 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Katerina | 2016-07-05
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Niesamowita książka, która otwiera oczy na psie sprawy. Świetnie jest pokazany tok myślenia psiaków i jak go wykorzystać w szkoleniu. Po tej lekturze stwierdzam, że niestety chyba 90% ludzi, którzy mają psy w domu nic tak naprawdę o nich nie wie. Ja też byłam jedną z tych osób, ale dzięki pani Donaldson zaczynam coraz lepiej rozumieć swojego psa i już się na niego tak często nie denerwuję :)
Gorąco polecam każdemu, kto ma psa albo chciałby go mieć!

Lillianna | 2014-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Wartościowa lektura, którą każdy właściciel psa powinien mieć na swojej półce.

Rewelacyjna książka! Inteligentnie napisana, duża wiedza, wrażliwość, dobry, przejrzysty styl, spójna treść - no, książka ideał " w temacie":)

Krzysiek | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Pozwala spojrzeć na psy w innym świetle. Świetna pozycja dla posiadaczy psa ale także dla tych, którzy chcą mieć najlepszego przyjaciela na świecie ale wciąż się wahają. Polecam.

Rafał Pawlak | 2016-06-06
Przeczytana: 20 lutego 2016

Dzięki książce sporo dowiedziałem się o wychowaniu swojego szczeniaka. Reksio jest szczęśliwy, a i "Paniuś" wiele zrozumiał :).

asnna | 2011-05-24
Przeczytana: 24 maja 2011

Poradnik Jean Donaldson to optymalne kompendium wiedzy dotyczące psychologii psów i ich szkolenia (pozytywnego, oczywiście). Zdecydowanie polecam!

gitgronostaj | 2015-12-11
Vaidritto | 2015-08-31