Atlas Prehistorii

Marzenka2012

Michał | 2018-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Atlas Prehistorii Douglasa Palmera to jedna z pozycji leżąca w kręgu moich zainteresowań, a w tym przypadku są to bardzo odległe dzieje ziemi, na której nie było ssaków, nie mówiąc o ludziach :) Kontynenty zmieniały swoje położenia, raz było zimno, a raz gorąco, a na świecie przeważnie rządziły dinozaury. Od zawsze mnie fascynowały i pobudzały moją wyobraźnię te tak różnorodne i potężne stworzenia. Atlas podzielony jest na kilka części, dla mnie najciekawsza jest ta, która opisuje poszczególne okresy w dziejach ziemi oraz występującą na niej florę i faunę. Pozycja nie jest najnowsza bo liczy sobie ok. 18 lat więc pewne informacje w niej zawarte nie są już do końca aktualne, niemniej oceniam ją bardzo pozytywnie, gdyż przybliżyła mi swoją treścią i ilustracjami świat, który bardzo mnie interesuje.