Świat gadów. Pod lupą

Tłumaczenie: Grażyna Winiarska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pod lupą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wilga
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-259-0206-3
lupa, Wilga, gady, edulacyjna, dzieci,
kasandra_85

Heloderma arizońska czy moloch straszliwy? Niezwykle bogata w ilustracje i informacje księga dla prawdziwych badaczy natury. Książka obejmuje wiadomości podstawowe: od nazw i grup gadów, o sposobach ich rozpoznawania, aż po bardzo szczegółowe i interesujące dane dotyczące budowy organizmów i funkcji życiowych. Mówi o różnicach w poruszaniu się, o rodzajach skór i pancerzy, sposobach...

Heloderma arizońska czy moloch straszliwy?

Niezwykle bogata w ilustracje i informacje księga dla prawdziwych badaczy natury. Książka obejmuje wiadomości podstawowe: od nazw i grup gadów, o sposobach ich rozpoznawania, aż po bardzo szczegółowe i interesujące dane dotyczące budowy organizmów i funkcji życiowych. Mówi o różnicach w poruszaniu się, o rodzajach skór i pancerzy, sposobach rozmnażania się, zdobywania pożywiania oraz wymyślnych strategiach obronnych.

W treść książki zawiera się fachowe słownictwo przedstawione w przystępnej, wyjaśniającej formie. Wszystkie hasła opatrzone są niezwykle dokładnymi ilustracjami. Karty książki mają wewnętrzne, wysuwane ilustracje z dodatkowymi informacjami. Poszczególne obrazki są otwierane i dzięki temu można zajrzeć do wnętrza żółwia lub obejrzeć budowę jaja.

Bardzo atrakcyjnym i niezbędnym elementem książki jest dołączona do niej lupa, dzięki której jeszcze lepiej można przyjrzeć się wskazanym, wyjątkowym zjawiskom w świecie gadów.

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2838

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2838