Wojna hiszpańska 1936-1939

Wydawnictwo: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych
historia
Wartłomiej B

18 lipca 1961 minęło 25 lat od dnia, gdy naród hiszpański w rewolucyjnym i patriotycznym zrywie stanął zbrojnie przeciwko rebelii generalicji i reakcji hiszpańskiej wspieranej przez Hitlera i Mussoliniego. Był to pierwszy zbrojny opór ludu w skali ogólnonarodowej przeciwko agresji faszystowskiej. Na pomoc ludowi hiszpańskiego pośpieszyli ochotnicy z wszystkich krańców świata. Reprezentowali oni 53 narody zamieszkujące wszystkie kontynenty. Na polach Hiszpanii zmagały się dwa światy: międzynarodowego faszyzmu i międzynarodowej demokracji.

źródło opisu: przedmowa

książek: 2041