Zioła przez cały rok

Das Heilpflanzenjahr
978-83-258-0398-8
poradniki
nunachopin

Skorzystaj z bezcennych darów Natury! Poszukujesz naturalnej pomocy w sprawach emocji i uczuć? Wybierz dla siebie esencję kwiatową, lek homeopatyczny lub medytacje roślinne. Problemem są dolegliwości fizyczne? Poszukaj w poradniku przepisu na okład, kąpiel, kompres lub herbatkę. Ta książka to niezwykły zielarski kalendarz, zdradzający tajniki korzystania z leczniczych i kosmetycznych walorów ziół przez 12 miesięcy w roku. Wiosna to czas zielonej energii: podbiału, pokrzywy, mniszka... Lato to światło i ogień, czyli melisa, szałwia i rumianek. Jesień zielarze nazywają „pełnią rozkoszy”, a zimę – czasem odpoczynku, wypełnionego zapachem jałowca i jemioły. Jak znaleźć, zebrać, przechować i przetworzyć zioła, które Ci sprzyjają? Sprawdź w książce pełnej cennych rad ks. Kneippa – jednego z najwybitniejszych praktyków ziołolecznictwa.

źródło opisu: Wydawnictwo Klub Dla Ciebie, 2011

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/ziola-przez-caly-rok_p10900454.html#longDescr

Ewa | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Styl autorki może wydawać się zabawny i naiwny, ale książka zawiera bardzo dużo konkretnych informacji.

Kasia | 2016-02-26
Klaudia | 2015-07-21