Zapisane w ciele. Związek ciało psychika u dzieci i rodziców

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zeszyty Sekcji Psychologii Klinicznej Dziecka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: EMU
978-83-921377-8-8

Spis treści: - Katarzyna Schier - Wprowadzenie. Co to jest związek psychika - ciało? - Marina Zalewska - Zapisane w ciele - Marta Wąs - Obraz ciała u dzieci i młodzieży a postępy procesu separacji - indywiduacji - Agnieszka Łączyńska - Zaburzenia procesu mentalizacji jako mechanizm wyjaśniający związek między tendencją do somatyzacji a odwróceniem ról w rodzinie pochodzenia - Ewa Młożniak -...

Spis treści:
- Katarzyna Schier - Wprowadzenie. Co to jest związek psychika - ciało?
- Marina Zalewska - Zapisane w ciele
- Ewa Młożniak - Aleksytymia a obraz ciała u dzieci i osób dorosłych
- Monika Topór-Pamuła - "Ciało w ciele" - doświadczanie własnego ciała poprzez kobiety w ciąży a self cielesne i więź z płodem
- Marcin Rzeszutek - "Ucieczka od własnego dzieciństwa czy od własnego ciała?" - związek pomiędzy przekazami międzypokoleniowymi w rodzinie a obrazem ciała u dzieci
- Katarzyna Schier - "Gdy dzieci czują za swoich rodziców" - przenikanie stanów emocjonalnych w relacji opiekunów z ich dziećmi
- Joanna Radoszewska - O doświadczaniu ciała przez osoby otyłe
- Beata Zduńczyk - Kontrola ciała, kontrola choroby, kontrola życia
- Daria Matkowska, Katarzyna Schier - Sposób radzenia sobie ze stresem u osób chorujących na astmę oskrzelową
- Hanna Olechnowicz - Dzieci autystyczne bliżej natury - zielona terapia. Dalesze losy jedenaściorga pacjentów Leo Kannera

ZieLonyKumak | 2016-12-14
Na półkach: Przeczytane, Psychologia