Krewni i znajomi Edypa. Kliniczne studia dzieci i ich rodziców

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
83-7308-208-4
mantra

W swojej książce Katarzyna Schier i Marina Zalewska przedstawiają psychoanalityczne i psychologiczne studia osób - dzieci manifestujących zaburzenia życia psychicznego i ich rodziców. Zamierzeniem Autorek jest pokazanie możliwości rozumienia zaburzeń rozwoju dzieci w kontekście ich relacji z rodzicami. Przedstawiając fakty z życia opisywanych rodzin, często o traumatycznym charakterze,...

Przedstawiając fakty z życia opisywanych rodzin, często o traumatycznym charakterze, Autorki starają się zrozumieć ich subiektywne znaczenie zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. To, co się dzieje z małymi pacjentami i ich rodzicami, konsekwentnie interpretują w kontekście teorii psychoanalitycznej, teorii więzi i teorii kształtowania się tożsamości. Tam gdzie jest to potrzebne, nie wahaja się korzystać z innych teorii, np. z elementów teorii systemów w opisie procesów zachodzących w rodzinach pacjentek chorych na jadłowstręt psychiczny.

Mental_Mystery1 | 2016-08-11

Cenię sobie i chylę czoła przed wnikliwością autorki. W stylu pisania wyczuwa się osobistą wrażliwość bez względu na kompetencje branżowe.

Ewa | 2016-02-18
Na półkach: Psychoterapia, Przeczytane