Myśl zdrowo. Jak umysł i ciało mogą zwalczać choroby.

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-4791-0
figlarna24

Choroby przewlekłe, jedna z bardziej uciążliwych plag XXI wieku, towarzyszą nam każdego dnia. Nowotwory, alergie, lęki i depresja w mniejszym lub większym stopniu dopadają wszystkich, a nieustający stres przyczynia się do ich rozpowszechniania. Jednak wcale nie jesteśmy skazani na to, by takie choroby zatruwały nam życie! Można im zapobiegać oraz skutecznie rozprawiać się z nimi dzięki sile własnego umysłu!

Najszybszą drogę do celu wskaże Ci ta oto książka. Poznaj najlepsze sposoby walki z chorobami cywilizacyjnymi i bólem w życiu codziennym. Dowiedz się więcej o tym, jak funkcjonuje układ immunologiczny i co to jest psychoneuroimmunologia. Odkryj związki między ciałem i umysłem, wykorzystaj możliwości, jakie dają hipnoza oraz inne metody terapeutyczne. Przekonaj się, jak ważny jest instynkt zdrowienia i jak potężnym źródłem sił do walki z chorobą są Twoje myśli i przekonania. Skończ z czarnowidztwem i ciesz się dobrym zdrowiem!

źródło opisu: http://helion.pl/

źródło okładki: http://sensus.pl

Agniecha | 2012-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2012

Choroby, bóle i inne niedyspozycje naszego organizmu ściśle uzależnione są od jednego- naszego umysłu. Alicja Grzesiak, znana psycholog i psychoterapeutka, która na własnej skórze odczuła psychosomatykę, dzieli się ze swoimi czytelnikami licznymi poradami, ale również i wiedzą z zakresu stresu, chorób i radzenia sobie z tym odpowiednimi sposobami. Wszystko to zawiera w najnowszej swojej publikacji „Myśl zdrowo. Jak umysł i ciało razem mogą zwalczyć choroby”.

Jej praca to nie tylko zbiór informacji na temat tego jak radzić sobie z największym z problemów współczesności- jakim jest pośpiech, stres, a w konsekwencji ciężkie schorzenia. Pomaga wykryć także symptomy we wczesnych ich objawach, zanim doprowadzą do poważniejszych efektów. Tutaj stwierdza to co oczywiste, wszelkie nasze problemy, także te zdrowotne uzależnione są przede wszystkim od sposobu naszego życia. Aby w jakiś sposób to udowodnić prezentuje skalę stresu według T. Holmesa i R. Rahe'a, czy kolejne etapy powstawania...

julia-orzech | 2012-10-04
Przeczytana: wrzesień 2012

Czy wiecie, że większość z nas funduje sobie samym choroby przewlekłe? Oczywiście najczęściej robimy to nieświadomie i wielu z nas nawet chorując od lat, nie potrafi połączyć choroby z jakimś problemem emocjonalnym.
Jak nazwać ten stan, zrozumieć przyczynę, a potem sobie pomóc lub wspomóc leczenie farmakologiczne? Na te i inne pytania odpowie wam autorka książki Myśl zdrowo Alicja Grzesiak.
To stres, a zwłaszcza stres chroniczny jest przyczyną wielu chorób. Jak to działa? Ano tak. W pracy szef tylko grozi i straszy, w domu od progu kłótnie z równie sfrustrowaną żoną, albo jeszcze gorzej, kiedy mieszkasz z teściową, której nie cierpisz. Twój stres działa codziennie przez wiele miesięcy czy lat, stając się stresem chronicznym, od którego już tylko krok do choroby przewlekłej.
Choroba jest już jakby tym ostatnim etapem. Organizm na pewno dawał nam wcześniej znać w sposób łagodniejszy, że dzieje się coś niedobrego. Zazwyczaj jednak nie wiążemy lub nie chcemy wiązać powtarzających...

Marzena | 2016-08-31
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Z początku czytałam z zaciekawieniem tą książkę. Sam tytuł bardzo mnie zainteresował. Trzeba przyznać, że są poruszane ciekawe kwestie i sposoby. Jednak brak jakiejkolwiek bibliografii strasznie mnie zniechęcił. Sprawił, że zamiast pobudzić ciekawość, wręcz odepchnął mnie. Poczułam się jakby autorka nie opierała się na niczym, a wszystko zmyśliła. Chociaż nie raz powoływała się na artykuły i inne publikacje.

KKBello | 2012-09-27
Przeczytana: 24 września 2012

Książka, która już na sam widok przypadła mi do gustu. Poręczna, z ciekawym tytułem zainteresowała mnie swoim wnętrzem. Nie jest to poradnik pisany językiem medycyny, dlatego każdy kto znajdzie się sam na sam z tą książką zrozumie więcej niż mógłby się spodziewać. Autorka problem stresu, jego działanie na organizm człowieka przybliża czytelnikowi w sposób przejrzysty starając się, aby nie nudzić przydługimi rozdziałami. Jak wiadomo wszelkie urozmaicenia nawet w książkach są mile widziane, dlatego cieszę się z widoku tabel, cytatów z naukowych czasopism a także odpowiedzi lekarzy na wszelakie kwestie.
„Myśl zdrowo” to pozytywny kierunek na naszej emocjonującej drodze do szczęścia. Z wielką przykrością patrzę na nasz świat przez pryzmat umysłu człowieka. Dostrzegam słabość „silnej” jego woli, podatność na złośliwe bodźce podświadomości. I co najgorsze w całym tym kręgu zauważam siebie, osobę trzeźwo stąpającą po ziemi, ale niechybnie ogromnie narażoną na stres a w szczególności na...

figlarna24 | 2012-07-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 16 lipca 2012

Choroba przewlekła jest to choroba, która długo trwa, a jej objawy ujawniają się wolno. Według danych z WHO choroby przewlekłe przyczyniają się do 63% zgonów wśród osób dotkniętych takimi schorzeniami jak: choroby wieńcowe, cukrzyca, choroby onkologiczne oraz dolegliwości związane z układem oddechowym.

Z uwagi, że sama otrzymałam w genach jedną z tych chorób od zawsze jestem zainteresowana różnorodnymi książkami na temat zdrowia, psychologii itp. Życie z chorobą bywa uciążliwe, narzuca nam wiele ograniczeń. Tymbardziej chwytamy się wszelkich metod, by ten stan zmienić. Tymbardziej , gdy nadarzyła się okazja, by przeczytać "Myśl zdrowo.Jak umysł i ciało razem mogą zwalczać choroby" skorzystałam z chęcią, by dowiedzieć się czegoś nowego. Czy tak się stało?

Książka nie jest obszerna, ale tam ma być. Autorka Alicja Grzesiak nie chce zafundować książki typu kolos. Nie ma to być gruby wywód medyczny, a książka przystępna dla laika. I taka ta pozycja jest. Owszem pojawiają się terminy...

Lisek | 2015-09-26

OCENIAM AUDIOBOOKA:
Nie daje się słuchać. Czyta autorka, która nigdy nie powinna tego robić.

janekbaranek | 2017-07-06
surrealice | 2017-03-03