Zwycięskie negocjacje

Tłumaczenie: Ewelina Krok
Seria: Osobisty Mentor
Wydawnictwo: Onepress
Negotiating Outcomes: Expert Solutions to Everyday Challenges (Pocket Mentor)
Harvard Business
biznes, finanse

Zdrowe zasady zwyciężania Dylemat negocjatora: miażdżyć kości czy podawać pomocną dłoń? Przeszkody w komunikacji: różnice kulturowe i różnice pomiędzy płciami Targowanie się: sprzedawanie błyskotek w zamian za szczere złoto Możesz pokonać oponenta tak, że już nigdy więcej nie będzie chciał z Tobą rozmawiać. Możesz postawić wszystko na jedną kartę i zaniżać oczekiwania drugiej strony. Możesz otwarcie wymieniać z rozmówcą informacje i budować z nim partnerskie relacje. Ale nigdy nie podejmuj negocjacji bez przygotowania, opracowanej taktyki i wiedzy o psychologii prowadzenia rozmowy. Myśl o negocjacjach jak o szachach: jeśli znasz zasady gry, obierasz rozsądną taktykę, zaczynasz z właściwej strony i nie popełniasz po drodze zbyt wielu błędów, zdobywasz ogromną przewagę nad 90 procentami oponentów. Rzecz w tym, że większość ludzi zasiada do negocjacji ad hoc, myśląc: Zobaczymy, jak będzie . Nie rób tego. To recepta na pewną porażkę. Przepis na sukces w negocjacjach jest całkiem inny: poznaj zasady gry, popełniaj mniej błędów niż przeciwnik i rozpoznawaj, a potem wykorzystuj jego potknięcia. Ta książka daje Ci podstawy wiedzy o negocjacjach. Mentor Marjorie Corman Aaron omawia w niej: zasadę BATNA: nie daj się zepchnąć poniżej Twojej ceny granicznej, zasadę ZOPA: poszukiwanie wspólnego gruntu, taktyki: na rozpoczęcie, w grze środkowej i na zakończenie, problem emocji: kiedy żądania są wygórowane, a klimat pogarsza się z minuty na minutę, metody budowania zaufania: z umiejętnym słuchaniem i przyjazną postawą. Rozsądna recepta na sukces w negocjacjach Książki z serii są szybkimi i niezawodnymi źródłami informacji, pokazującymi, jak stawiać czoła codziennym wyzwaniom zawodowym. Zawierają wiele praktycznych wskazówek, podpowiedzi oraz przykładów pomagających Czytelnikowi zidentyfikować jego najmocniejsze strony i największe słabości. W biurze, na zebraniu czy w domu -te niewielkie przewodniki oferują szybką i profesjonalną pomoc w rozwiązywaniu problemów. Bądź negocjatorem, który potrafi: rozmawiać z każdym typem oponenta, znajdować słabe punkty w myśleniu przeciwnika, zaniżać nierealne oczekiwania rozmówcy, budować autorytet w pierwszych sekundach spotkania, utrzymać założoną pozycję mimo zaciętych ataków drugiej strony.

Autorzy książki występują pod egidą Harvard Business School Press.

Chaoticreader | 2016-10-12
litpawel | 2015-07-28