Święci Krakowa

Wydawnictwo: eSPe
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kraków

Jest to pisana wierszem opowieść o dziesięciu wybitnych Polakach, którzy w sposób szczególny upodobali sobie Kraków. Najmłodsi czytelnicy poznają historię św. Stanisława, św. Kingi, św. Jacka, św. Jadwigi Królowej, św. Jana Kantego, św. Kazimierza Królewicza, św. Alberta Chmielowskiego, św. Faustyny, św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz św. Szymona z Lipnicy. Książka może być doskonałą...

Książka może być doskonałą pamiątką z okazji obchodzonej właśnie 750-tej rocznicy lokacji miasta Krakowa.

źródło opisu: http://xn--boskieksiki-4kb16m.pl/

źródło okładki: http://xn--boskieksiki-4kb16m.pl/

Na półkach: ESPe

Każdy, kto lubi Kraków z pewnością stara się by jego dziecko poznało jego historię. Opowiada mu legendy dotyczące tego pięknego miasta oraz opisuje bądź też pokazuje liczne zapierające dech w piersiach zabytki. Dzieciaczki mają bardzo chłonny umysł wiele tych informacji zostaje w ich główkach na zawsze. Może więc miłośnicy tego pięknego miasta chcieliby także zapoznać swojego brzdąca z osobami świętymi Krakowa?

Jeśli tak to nic prostszego!

Wydawnictwo eSPe w 2007 roku wydało książkę Święci Krakowa. Jest to nietypowa i jednocześnie bardzo ciekawa lektura dla dzieciaczków. Wewnątrz znajdziemy 10 wierszy o życiu i działalności świętych Krakowa. Jest tam zatem historia Świętego Stanisława, Świętej Kingi, Świętego Jacka, Świętej Jadwigi Królowej, Świętego Jana Kanty, Świętego Kazimierza Królewicza, Świętego Alberta Chmielowskiego, Świętej Faustyny, Świętego Józefa Sebastiana Pelczar, oraz Świętego Szymona z Lipnicy. Wstyd się przyznać, ale kilku tych postaciach nie miałam pojęcia....

AnnaSikorska | 2016-01-10
beataj | 2012-07-16