Oblicza upośledzenia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-11742-7
mantra

Kolejne wydanie książki wybitnej polskiej specjalistki z zakresu psychologii klinicznej dziecka. Podręcznik stanowi podsumowanie jej dotychczasowych wieloletnich doświadczeń klinicznych i badawczych w dziedzinie upośledzenia umysłowego. Autorka przedstawia w niej nowoczesną koncepcję upośledzenia oraz wszechstronne wskazówki dotyczące terapii i profilaktyki. Książka przeznaczona jest dla studentów psychologii i pedagogiki specjalnej, dla terapeutów i rodziców dzieci upośledzonych.

źródło opisu: pwn.pl

źródło okładki: pwn.pl

Monia23 | 2013-10-16

Bardzo dobra książka i dla laika i dla profesjonalisty. Bez przesadyzmu naukowego- jedna z niewielu książek spoza beletrystyki, która potrafi wciągnąć.

mantra | 2012-06-28
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Lektura obowiązkowa dla rodziców dzieci z diagnozami opóźnienia rozwoju, z zespołem Downa - pokazuje psychologiczną perspektywę rozwoju tożsamości dziecka i metody na jego wspieranie. Bardzo polecam.