Fabryka obłędu. Obraz szpitala psychiatrycznego w literaturze polskiej XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
978-83-7611-837-6
Villemo66

Jest to erudycyjna i dobrze napisana książka, obejmująca szerokie spektrum zjawisk artystycznych w literaturze krajowej i powszechnej. [...] Jest pierwszą pozycją, która postawiła sobie za cel rekonstrukcję obrazu szpitala psychiatrycznego w literaturze polskiej. Jak dotąd interesowano się wyłącznie pacjentami jednostek psychiatrycznych, a zatem „wariatami”, natomiast autorka Fabryki obłędu punktem centralnym swojej książki uczyniła przestrzeń, w której sie oni znajdują.

Fragment recenzji prof. dr hab. Wandy Wojtkiewicz-Rok

źródło opisu: http://www.marszalek.com.pl/