mity greckie, komiks, Parys
komiksy
Jahty

Jest to komiks oparty na znanym micie starożytnej Grecji, który należy do cyklu tzw. mitów trojańskich, bezpośrednią przyczyną wybuchu walk pomiędzy mieszkańcami Troi i Grekami oblegającymi miasto było uprowadzenie przez Parysa Heleny – żony greckiego władcy Menelaosa; „Sąd Parysa” – to opowieść o wydarzeniach poprzedzających porwanie Heleny, a jego akcja toczy się na pograniczu świata bogów i ludzi

źródło opisu: opracowanie własne

źródło okładki: zdjęcie autorskie