Dojrzewanie wolności

Wydawnictwo: Hung
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-919492-6-5
religia

Porady buddyjskiego nauczyciela dla nastolatków, ale i starszy czytelnik znajdzie w niej przydatne w życiu wskazówki. Okres dojrzewania można porównać do stania na rozdrożach - to wyjątkowy czas, kiedy przed człowiekiem pojawia się mnóstwo możliwości. Książka ta, inspirowana nauką Buddy i życiowym doświadczeniem autora, jest źródłem pożytecznych refleksji. Nie ma w niej gotowych podpowiedzi,...

Okres dojrzewania można porównać do stania na rozdrożach - to wyjątkowy czas, kiedy przed człowiekiem pojawia się mnóstwo możliwości. Książka ta, inspirowana nauką Buddy i życiowym doświadczeniem autora, jest źródłem pożytecznych refleksji. Nie ma w niej gotowych podpowiedzi, która z dróg jest właściwa, lecz garść wskazówek pomagających wybierać spośród tych możliwości. Dzigme Rinpocze pokazuje, jak "być wolnym" od pomieszanych emocji, które zaciemniają naturalną jasność umysłu.

Kiedy pomieszanie znika, można wykorzystać obawy, niepokoje i problemy do odkrycia doskonałości obecnej w każdej istocie. Wolność oznacza też zdolność do innego niż zwykle traktowania codzienności: rodziny, przyjaciół, szkoły, smutków i radości. Każda sytuacja może posłużyć do wyzwolenia, zależy to tylko od podejścia do niej.

źródło opisu: http://hung.buddyzm.edu.pl/k-d.html

źródło okładki: http://hung.buddyzm.edu.pl/prev/dzigme2/o01.jpg

| 2012-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Podstawy buddyzmu. Choć książka nie odpowiedziala na wszystkie moje pytania, była ciekawą lekturą z zawartą mądrością życiową.

faelivrinireth | 2015-05-01
| 2014-06-03