Świadomość każdej chwili

La meditation dans l'action / Vivre, mourir et vivre
8391949222
religia
krz

Lama Dzigme Rinpocze, urodzony w 1949 roku w tybetańskiej prowincji Kham, od najmłodszych lat kształcił się pod okiem największych buddyjskich mistrzów. Był bardzo blisko związany z XVI Karmapą, zwierzchnikiem szkoły Kagyu, zarówno poprzez pokrewieństwo, jak też głęboką relacją uczeń-nauczyciel. W 1974 roku towarzyszył XVI Karmapie podczas jego pierwszej podróży do Europy. Karmapa wyznaczył go...

W 1974 roku towarzyszył XVI Karmapie podczas jego pierwszej podróży do Europy. Karmapa wyznaczył go tutaj na swojego przedstawiciela i poprosił o opiekę nad ośrodkiem Dhagpo Kagyu Ling we Francji, który od tamtej pory jest główną europejską siedzibą Karmapy. Wyjeżdżając Karmapa powiedział: "W osobie Dzigme Rinpocze pozostawiam wam moje serce".

Jak medytujący umysł może funkcjonować w codziennym, aktywnym życiu? Jakie należy poczynić przygotowania, by przejść godnie przez proces umierania? Książka adresowana zarówno dla buddystów, jak i dla ludzi, którzy nie mają z buddyzmem wiele wspólnego.

źródło okładki: http://kfshop.pl/product_info.php?cPath=22_25&products_id=78

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!