poradniki
robaczek

Autorzy są psychiatrami i terapeutami zajmującymi się problemami małżeńskimi i rodzinnymi. W książce Po adopcji rzucają nowe światło na dramat opuszczenia, poszukiwania własnych korzeni, jak i kluczowe znaczenie okresu dojrzewania dla budowania własnej tożsamości. "Rodzice będą musieli przemyśleć sposób, w jaki przywrócą dziecku jego przeszłość. Dość powszechnie przyznaje się dzisiaj, że lepiej jest opowiedzieć dziecku jego rzeczywistą historię, niż skrzętnie ukrywać prawdę. Powiedzenie o fakcie adopcji to przyznanie dziecku prawa do uświadomienia sobie czegoś, co w jego podświadomości i tak już istnieje - przyznają psychoanalitycy. Cała trudność polega jednak na tym, by oznajmić to w odpowiedni sposób, we właściwym czasie i takimi słowami, by znajomość własnej historii nie utrudniła dziecku budowania poczucia bezpieczeństwa w nowej rodzinie."

źródło opisu: gandalf.com.pl

robaczek | 2012-06-18