„Marią” przez Pacyfik

Seria: Sławni Żeglarze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Kretus

Rejs jachtu "Maria" był bardzo osobliwy, bo trwał do chwili napisania książki 7 lat i nie wiadomo było kiedy się skończy... Zmieniała się załoga i tylko właściciel i kapitan jachtu - Ludomir Mączka - pozostawał niezmiennie na pokładzie. Niniejsza książka była już drugą pozycją o tym rejsie, mimo że ten wciąż trwał! Relacja Pisza to szerokie przedstawienie przebiegu rejsu przez Pacyfik, wzbogacone wieloma wiadomościami historycznymi, geograficznymi i społecznymi o odwiedzanych miejscach. Cenne są w nim własne odczucia autora i wierne oddanie atmosfery na jachcie, zależnej od zdarzeń zewnętrznych i od charakteru poszczególnych osób.

źródło opisu: z okładki

Kretus | 2012-06-14

Polacam dla miłośników literatury podróżniczej.

ALEX | 2015-11-13
Beata | 2014-10-29