Ewa

Powieść poświęcona walkom oddziałów Gwardii a następnie Armii Ludowej z okupantem niemieckim na ziemiach polskich podczas II wojny światowej.Lektura szkolna obowiązkowa za czasów PRL-u.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: wikipedia

Roman Dłużniewski | 2016-12-02

Aż wstydzę się to napisać, ale sam wybrałem sobie tę książkę na urodziny. Miałem wtedy 8 może 9 lat. Do dziś pamiętam minę Taty. Nie skomentował tego. Żałosne wypociny pana Demko na temat bohaterskich osiągnięć jego i jego kumpli w "walce z Niemcami". Z daleka!!!

MaRs1988 | 2013-02-03

Wspomnienia Moczara napisane są dość jednostronnie. W książce sporo jest propagandy, warto jednak ją przeczytać gdyż dzisiaj taka niepoprawna politycznie książka o Gwardii Ludowej z pewnością by się nie ukazała, nawet bez przekłamań i propagandy.

Krzysiek | 2015-06-06

Kłamstewko na kłamstewku, nadużycie na nadużyciu, ot, propagandówa.
Czytać tylko z bardziej wiarygodnymi źródłami raczej jako przykład naginania historii.

Aralov | 2017-06-14
pasjonatka | 2016-11-10