Iskier przewodnik teatralny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
teatr
Ispirazione

Głównym celem książki jest spopularyzowanie ważnych dzieł teatralnych oraz usystematyzowanie ich w chronologicznym ciągu przemian literatury dramatycznej. Być może, że książka ta zachęci młodego czytelnika do teatru, a widz rozmiłowany w sztuce scenicznej zajrzy do tych kartek przed pójściem na przedstawienie, aby dowiedzieć się czegoś o autorze i jego dramacie. Może innym razem zechce sobie przy naszym udziale utrwalić w pamięci zarys widzianej już sztuki. Zdarzy się też pewnie, że przyda się ta książka jako pomocnik repertuarowy w teatrach zawodowych i amatorskich.

źródło opisu: Iskry, 1971

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Moderna | 2012-09-26

Niezastąpione kompendium wiedzy o dramacie i teatrze- chronologiczne układy w obszarze dramatu światowego i polskiego, noty biograficzne autorów, daty premier, streszczenia, najważniejsze cytaty, pierwodruki polskie.Sięgam często i sięgać nie przestanę.

Anna | 2017-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 1 Teatr