Drzewo Światów

Wydawnictwo: Jasna Strona
978-83-928629-0-1
Zofia Szczęsna

Książka inspirowana wierzeniami i życiem dawnych ludów zamieszkujących obszary od Arktyki po Mandżurię. To jednak nie etnografia, a baśnie. O przodkach, przeznaczeniu, odwadze i smutku. O znajdowaniu własnej drogi. Twórcy opowieści, zafascynowani tamtejszą kosmogonią, opowiadają historie, które mogły się zdarzyć tamtym ludziom, ale nie musiały. Oryginalne historie były prostsze, bardziej surowe i mniej „psychologiczne”.

Powstały baśnie radosne i takie, które mogą zaboleć. Porywające. Bliskie nam, ludziom cywilizacji Zachodu.

W krainie stepów i śniegów magia była jak codzienność.

Do czytania dla dzieci i dorosłych.

Płyta CD zawiera muzykę skomponowaną i wykonaną przez Roksanę Vikaluk, ukraińską pieśniarkę, kompozytorkę i aktorkę.

Masteringiem zajął się Wolfram der Spyra, znany w Europie, wielokrotnie nagradzany twórca muzyki elektronicznej i instalacji dźwiękowych.

źródło opisu: http://jasnastrona.pl/

źródło okładki: http://jasnastrona.pl/wp-content/uploads/2010/10/okladka1.jpg

książek: 1950
TrollBobic | 2013-04-21
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

starannie wydany zbiór baśni, zilustrowanych zarówno graficznie jak i muzycznie.