Szpitalnicy. Joannici. Kawalerowie Maltańscy

historia
corrum

źródło okładki: zdjęcie autorskie

peruniec | 2016-04-06

Książka jest czymś trochę innym niż to czego można by się spodziewać.
Opis Działań szpitalników w ziemi świętej, Rodos i Malce to sam niezbyt długi początek książki.
Potem jest jego późniejsza historia z bardzo mocnym akcentem na tereny szeroko pojętej polski. Co jest rozczarowaniem, bo to wczesny okres kiedy zakon był naprawdę zakonem rycerski, do tego jego walcząca część jest najciekawsza. Pokazanie bardziej ekonomicznej strony ziem zakonnych w tym na terenie Polski jest ciekawym uzupełnieniem, ale nie kiedy takie tematy zajmują 3/4 książki, szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę że organizacji zakonu w samej ziemi świętej brak.

Tina | 2017-09-18
Edyta | 2017-01-03