Zakon rycerski templariuszy na ziemiach Polski piastowskiej i na Pomorzu Zachodnim

Wydawnictwo: Templum
templariusze, zakony rycerskie
historia

Praca Edmunda Burzyńskiego w sposób zasadniczy eliminuje liczne domysły i hipotezy dotyczące templariuszy na ziemiach piastowskich, nie mające dostatecznego oparcia w źródłach i wprowadza na ich miejsce dobrze uargumentowane ustalenia, które mają szanse akceptacji przez krytykę naukową. Ze względu na temat i kompleksowy charakter badań, praca zostanie niewątpliwie zauważona w nauce nie tylko polskiej.

źródło opisu: http://wydawnictwo-templum.com/?page=8

źródło okładki: http://wydawnictwo-templum.com/?page=8