Shantala. Tradycyjna sztuka masażu.

Wydawnictwo: Mamania
Shantala : Un art traditionnel, le massage des enfants
978-83-62829-05-7

Masaż ma cudowny wpływ na samopoczucie dziecka i masującej je osoby. U dziecka rozwija zmysł dotyku, relaksuje, koi ból spowodowany np. kolkami, wycisza i ułatwia zasypianie. Rodzic z kolei znajduje w nim spokój i pewność siebie w swojej roli opiekuna i przewodnika. Frédérick Leboyer opisuje przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycyjną indyjską technikę masażu. W jego tajniki wprowadza go...

Frédérick Leboyer opisuje przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycyjną indyjską technikę masażu. W jego tajniki wprowadza go krok po kroku Shantala, hinduska matka, której imieniem nazwana została ta metoda na Zachodzie.

„Shantala” to klasyczna pozycja, która zainspirowała tysiące rodziców do odkrywania sztuki masowania swojego dziecka. To również lektura obowiązkowa wszystkich instruktorów masażu niemowlęcego.

Książka ilustrowana klasycznymi czarno-białymi fotografiami wykonanymi przez samego Autora.

źródło opisu: www.mamania.pl

źródło okładki: http://www.mamania.pl/res/items/28_norm.jpg

urwiskowo | 2012-09-20

Gdy synek był maleńki i okazało się, że ma wzmożone napięcie mięśniowe, masaż stał się jednym z elementów naszego codziennego życia. Na początku było mi trudno. Nie wiedziałam jak się do tego zabrać. On był taki malutki a moje ręce takie duże. Szybko jednak przekonałam się, jaki cudowny wpływ ma dotyk. Jak synek się wycisza i jak taki masaż buduje relacje między nami.

Całkiem niedawno odkryłam, że to co robiłam to był MASAŻ SHANTALA - tradycyjna metoda masażu. Dowiedziałam się tego z książki wydawnictwa MAMANIA.

Nie jest to masaż rehabilitacyjny, ale przez czuły dotyk i bliskość, wycisza i rozluźnia dziecko.

Gdy sięgnęłam po książkę, przeczytałam ją jednym tchem. W doskonały sposób opisuje, co czyje niemowlę i jakie ma potrzeby, oraz jak masaż może część z nich zaspokoić.

Napisana jest pięknym, niemal poetyckim językiem. Czyta się ją jednak bardzo łatwo. W piękny sposób przechodzimy od konkretów, czyli do masażu. Instrukcje są bardzo czytelne i proste a w dodatku...

Marta Jadczak | 2015-05-28
Przeczytana: 2012 rok