Child Behavior
dziecko, rozwój, psychika dziecka
Dominika

NAJNOWSZE WYDANIE BESTSELLEROWEGO PORADNIKA DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW! Każdy przyszły rodzic wie, kiedy dziecko powinno zacząć siadać, samodzielnie chodzić czy mówić, kiedy można spodziewać się pierwszych zębów i kiedy one wypadną. Wielu rodziców jednak nie wie, jak wszystkie te skoki rozwojowe wiążą się z rozwojem psychicznym dziecka. Jak zachowuje się dziecko na poszczególnych etapach...

NAJNOWSZE WYDANIE BESTSELLEROWEGO PORADNIKA DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW!

Jak zachowuje się dziecko na poszczególnych etapach rozwoju?
W jaki sposób zapewnić naszemu dziecku najlepsze warunki rozwoju?
Jak pomóc mu pokonać ewentualne bariery rozwojowe?
Kiedy należy się skonsultować ze specjalistą?

Na szczęście autorzy tego poradnika już od wielu lat skutecznie rozwiewają wszelkie wątpliwości i niepokoje rodziców, konfrontując codzienne obserwacje z naukowym ujęciem prawidłowego rozwoju dziecka. Wyjaśniają przebieg i mechanizmy rozwoju psychicznego, nierozerwalnie związanego z fizycznym, i krok po kroku pokazują, jak wraz z dzieckiem pomyślnie przejść każdy kolejny etap.

"Jeśli martwisz się, że Twój trzylatek wciąż nie umie pożegnać się w nocy z pieluszką lub że Twoje spokojne do tej pory dziecko zachowuje się ostatnio, jakby diabeł w nie wstąpił, albo nie wiesz, jak reagować na nieustanne ogryzanie paznokci czy histeryczne walenie głową w podłogę – to ta książka jest dla Ciebie! Autorzy poruszają chyba wszystkie najistotniejsze zagadnienia związane z rozwojem psychicznym dzieci, przybliżając jego poszczególne etapy, opisując typy osobowości, omawiając problemy towarzyszące jedzeniu, spaniu, wydalaniu czy rozładowywaniu napięć emocjonalnych. Wracam do tego poradnika co rusz, bo działa uspokajająco – wyjaśnia wiele kwestii, które w zachowaniu mojego dziecka wydawały mi się dziwne, nietypowe. Polecam go wszystkim. Ta książka naprawdę może rozwiać Wasze wątpliwości!"

Małgorzata Musiał

mama trojga dzieci, pedagog, autorka bloga Dobrarelacja.pl

źródło opisu: http://www.gwp.pl/rozwoj-psychiczny-dziecka-od-0-d...(?)

źródło okładki: http://www.gwp.pl/rozwoj-psychiczny-dziecka-od-0-d...»

Jestem położną pracującą w domu dziecka, więc posiadam już pewną wiedzą odnoście pielęgnacji i wychowania dzieci. I szczerze, niektóre fragmenty tej książki zmroziły mi krwi w żyłach. Nie mówię, że wszystko w tej książce było złe (dlatego tyle gwiazdek), ale rozdział o żywieniu…
Drodzy rodzice – dziecko, które ma dwanaście – szesnaście tygodni powinno jeść do 8 razy na dobę (mleko matki) lub do 6 razy (mleko modyfikowane), ale na pewno nie 3 razy na dobę jak radzi ta książka! To samo tyczy się wprowadzania pokarmów stałych, gdzie autorzy mówią o jedzeniu banana przed ukończeniem 16 tyg. (obecnie poleca się stopniowe przechodzenie z diety płynnej do stałej po 6 m-cu). Autorzy także polecają spanie z butelką. Czy naprawdę mam mówić jakie to niezdrowe chociaż ze względu na próchnicę i tworzenie złych nawyków? Takich błędów było więcej.
Mi osobiście nie podobał się także układ tej książki, spodziewałam się czegoś zupełnie innego. I nie miałam pojęcia, że książka powstała w latach 80...

Northman | 2019-01-31
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Co kryje się w małych głowach?

Książka inteligentna, pełna rad, podręcznikowych wręcz opisów... Tak, poradnik jest z tej pozycji iście klasyczny. Nie powinno to jednak odstręczać, bo choć jest to poradnik, to poradnik przydatny, wskazuje on bowiem pewne normy, kamienie milowe i etapy, które dla każdego dziecka i wychowującego je rodzica powinny być punktem wyjścia do szeroko pojętego zrozumienia tego, co dzieje się w głowie małego człowieka.

Niniejsza pozycja miała swoją premierę w 1988 roku. Na przestrzeni lat była wielokrotnie aktualizowana i wznawiana, lecz - tak naprawdę - bardzo niewiele z jej pierwotnych treści się zdezaktualizowało. Przeciwnie, książka ta pomimo upływu lat wciąż ma swoją wartość, i to wartość opartą na początkowych tezach zawartych już w pierwszych wydaniach.

Co się dzieje w głowie naszego dziecka? Co je absorbuje w poszczególnych miesiącach i latach życia? Co jest wyznacznikiem normy, a co powinno zastanowić, zaniepokoić? Mniej więcej w tym guście...

Warsztat | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Wydanie ósme z 2018, które miałam w rękach ma wadliwy spis treści. Ilość stron w ksiażce to 336, spis treści podaje 358. Spis treści nie odpowiada ułożeniu treści w książce, co utrudnia wyszukiwanie informacji. Rzucając okiem, treści wartościowe. Najważniejsze dla mnie było wyjaśnienie, że dziecko ma cykliczne okresy burzy i spokoju. Są elementy zachowań, na które nie mamy wpływu. Zachowania te zanikną samoistnie po upływie czasu. Są sytuacje kiedy zamiast ingerować możemy tylko trwać przy dziecku i wspierać je, aż samo podejmie decyzję czego chce. Wychowanie jest sztuką. Zdobywana przez nas wiedza daje poczucie spokoju, wynikające z przygotowania na to, co niosą kolejne wyzwania, jakie są częścią etapów rozwoju dziecka.

BagatElka | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Nie lubię poradników.
Po przeczytaniu - " NAJNOWSZE WYDANIE BESTSELLEROWEGO PORADNIKA DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW!" - na okładce ,doszłam do wniosku,że niektóre poradniki są po prostu niebezpieczne. Niebezpieczne ponieważ zawarte w nich idiotyzmy mogą spowodować wiele problemów.
Poradnik został napisany w idiotycznym stylu i chwilami miałam wrażenie,że niektóre rady zostały przedstawione z przymrużeniem oka.
Ogólne przesłanie jest takie,że - niczym się nie przejmujcie,dziecko ze wszystkiego wyrośnie.Z ubrań wyrośnie,z sikania po kątach,z dłubania w nosie i ba!,nawet z autyzmu wyrośnie.
Pomijając poglądy,które się po prostu zdewaluowały,nie ma tutaj niczego pożytecznego. Zatem zdania na temat poradników nie zmienię a przy wychowaniu potomstwa zalecam zdrowy rozsądek;-)

zielonykot | 2018-03-19
Na półkach: Przeczytane, 2018

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, potrafi rozbawić. Jest poradnikiem, który nie zrobi rodzicom sieczki z mózgu, a uspokoi i poszerzy wiedzę. Nie wszystkie treści uważam za bardzo wartościowe, ale jako psycholog -mogę polecić.

Zoltan25 | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Bardzo Ciekawa pozycja - daje dużo do myślenia. Nie daje konkretnych odpowiedzi a podstawę do ich stworzenia we własnym "rodzinnym świecie". Może i jest momentami już nieaktualna ale można wiele dla siebie wyciągnąć po małych "przeróbkach".

Jestem psychologiem dziecięcym i ta książka nieco mnie rozczarowała. Spodziewałam się rzetelnego poradnika, który mogłabym polecać młodym rodzicom. Niestety, tylko kilka rozdziałów okazało się godnych uwagi. Więcej na temat książki piszę na swojej stronie: http://w-strone-dziecka.blogspot.com

dotinka64 | 2017-06-23

Wiedza w tej książce jest przestarzała. Obecnie w psychologii nie stosuje się podanych przez nią teorii, zostały uznane za nieprawdziwe lub szkodliwe.

Kasiek | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

To jest jedna z najlepszych książek o dzieciach. To nie jest tandetny poradnik tylko mądra książka która jak do tej pory sprawdzała się w 100 %. Ta książka pomaga zrozumieć zachowania naszego dziecka to jak się rozwija, rośnie, dlaczego płacze lub ciągle się przewraca. Można łatwo przewidzieć jak będzie zachowywać się nasze dziecko za chwilę i w jaki etap wejdzie.

Izka | 2016-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 lutego 2016

Dla wszystkich rodziców którzy chcą zrozumieć zachowanie swoich pociech i wychować ich na mądrych ludzi.