Shantala. Tradycyjna sztuka masażu.

Okładka książki Shantala. Tradycyjna sztuka masażu. Frédérick Leboyer
Okładka książki Shantala. Tradycyjna sztuka masażu.
Frédérick Leboyer Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Shantala : Un art traditionnel, le massage des enfants
Mamania
2012-01-01
2012-01-01
978-83-62829-05-7
masaż psychologia i socjologia dziecko niemowlę

Okładka książki Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Zintegrowany m... Tina Payne Bryson, ...
Okładka książki Poradnik dla zielonych rodziców Reni Jusis, Magda Targosz
Poradnik dla z... Reni Jusis, Magda T...
Okładka książki Rozwój psychiczny dziecka. Od 0 do 10 lat. Sidney M. Baker, Louise Bates Ames, Frances L. Ilg
Rozwój psychic... Sidney M. Baker, Lo...
Okładka książki Język niemowląt Melinda Blau, Tracy Hogg
Język niemowląt Melinda Blau, Tracy...
Okładka książki Ciąża. Instrukcja obsługi. Wyczerpujący przewodnik po wolnej od zmartwień ciąży Sarah Jordan, David Ufberg
Ciąża. Instruk... Sarah Jordan, David...

Szybko i przyjemnie się ją czyta. Troszkę mi zabrakło więcej opisu i instrukcji jak wykonać pewne ruchy. Wartościowy przekaz.

Książka dla ciekawych masażu Shantala. Nie jest to typowy podręcznik. Zdjęcia wykonane przez samego autora są stare, jakość nie jest najlepsza. Nie jest to książka dla wszystkich, myślę, że najlepiej odbiorą ją ci którzy już o masażu coś wiedzą. Z pewnością będzie świetnym dopełnieniem kursu masaży Shantala.

Całkiem niedawno odkryłam, że to co robiłam to był MASAŻ SHANTALA - tradycyjna metoda masażu. Dowiedziałam się tego z książki wydawnictwa MAMANIA.

Nie jest to masaż rehabilitacyjny, ale przez czuły dotyk i bliskość, wycisza i rozluźnia dziecko.

Gdy sięgnęłam po książkę, przeczytałam ją jednym tchem. W doskonały sposób opisuje, co czyje niemowlę i jakie ma potrzeby, oraz jak masaż może część z nich zaspokoić.

Napisana jest pięknym, niemal poetyckim językiem. Czyta się ją jednak bardzo łatwo. W piękny sposób przechodzimy od konkretów, czyli do masażu. Instrukcje są bardzo czytelne i proste a w dodatku zilustrowane czarno-białymi fotografiami.

Taki masaż niesie ze sobą same dobrze rzeczy. Oprócz wspomnianej już bliskości, rozluźnienia i wyciszania, pomaga również w uregulowaniu snu, poprawia naturalną odporność poprzez pobudzenie układu limfatycznego a także polepsza trawinie i zmniejsza dolegliwości kolki.

Wspaniałe jest również to, że masować można nie tylko niemowlęta.
Oliwier nadal to lubi, choć już nie robimy tego codziennie po kąpieli, jak kiedyś.

Jeśli chcielibyście zapoznać się z tą techniką masażu i poczuć bliskość jaką ze sobą niesie, sięgnijcie po tę książkę. Dzięki czytelnym instrukcją i zdjęciom, będziecie mogli to robić sami bez kosztownych kursów.

Polecam serdecznie!

źródło: http://www.urwiskowo.com.pl/2012/09/masaz-shantala-tradycyjna-sztuka-masazu.html

Gdy synek był maleńki i okazało się, że ma wzmożone napięcie mięśniowe, masaż stał się jednym z elementów naszego codziennego życia. Na początku było mi trudno. Nie wiedziałam jak się do tego zabrać. On był taki malutki a moje ręce takie duże. Szybko jednak przekonałam się, jaki cudowny wpływ ma dotyk. Jak synek się wycisza i jak taki masaż buduje relacje między nami....

• Masaż i Rehabilitacja
  • Chcę kupić
  • Rodzicielstwo
  • Masaż
  • Dziecko

Dodaj cytat z książki Shantala. Tradycyjna sztuka masażu.