W bezdennej otchłani. Wspomnienia dowódców U-bootów

Okładka książki W bezdennej otchłani. Wspomnienia dowódców U-bootów Melanie Wiggins
Okładka książki W bezdennej otchłani. Wspomnienia dowódców U-bootów
Melanie Wiggins Wydawnictwo: Bellona militaria, wojskowość
2011-01-01
9788311120082
Michał Kompanowski
u-booty okręty wojenne Niemcy II wojna światowa marynarka wojenna Niemcy

Książka stanowi zbiór 21 opowieści niemieckich podwodniaków zebranych po ponad półwieczu od zakończenia ich służby. Jest ciekawa, zawiera wiele wątków opisujących najbardziej pamiętne sytuacje z ich życia na okrętach. Czytelnik nie znajdzie tutaj opisu standardowego dnia czy opisów stanowisk. Bardziej należy się przygotować na opisy ucieczek z amerykańskich obozów koncentracyjnych czy niecodziennych akcji na morzu.
Czyta się szybko.

Bardzo dobry zbiór wspomnień. Czyta się szybko i bez większego wysiłku. Warto po nią sięgnąć.

Ciekawy zbiór wspomnień weteranów U-bootwaffe zebrany przez Melanie Wiggins. Wojna na na morzu ukazana jest z perspektywy marynarzy i oficerów, którzy przeżyli te wydarzenia. Niektóre historie wydają się wręcz nieprawdopodobne, co tylko wzmaga chęć dalszego czytania książki. Polecam.

• II Wojna Światowa
  • Morskie
  • Nautologia: Okręty podwodne
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Wspomnienia frontowe

Dodaj cytat z książki W bezdennej otchłani. Wspomnienia dowódców U-bootów