Grom.pl

Wydawnictwo: Jeden Świat
jednostki specjalne, GROM

Jarosław Rybak od kilku lat cieszy się zaufaniem środowiska związanego z jednostką specjalną GROM. Tylko dzięki temu mogła powstać ta publikacja. Autor dotarł do uczestników zdarzeń i zrelacjonował ich wrażenia. Dlatego czytelnik otrzyma niespotykany, nie tylko na polskim rynku księgarskim, zbiór osobistych wspomnień komandosów GROM-u. Czytając "GROM.PL" odniosłem wrażenie, jakbym rozmawiał ze swoimi żołnierzami, którzy wspominają wydarzenia z kolejnych ćwiczeń i operacji. Autorowi udało się wiernie oddać szczegóły ich działań.

W publikacji znajdziemy nadzwyczaj duży, niepublikowany jeszcze tak szeroko, zbiór informacji. Unikatem jest kilkadziesiąt fotografii, pokazujących początki jednostki jak i zrobionych w czasie operacji na Bliskim Wschodzie. Niektórych z nich nie widziałem od lat, gdyż leżały w domowych archiwach żołnierzy. W książce znalazły się nigdy nie ujawnione mapy obrazujące teren działania komandosów w Afganistanie, Zatoce Perskiej i Iraku

Gen. bryg. Sławomir Petelicki

Czytalski | 2015-01-07

Z jasnego nieba GROM!

Jednostka specjalna GROM to najlepsze co jest w polskim wojsku. Dziedziczy tradycje "Cichociemnych", a to zobowiązuje.

"GROM.PL 2" to drugie wydanie książki o historii i działaniach jednostki Grom. W stosunku do poprzedniego dodano około 300 nowych fotografii, w tym dotyczących "Cichociemnych" oraz żołnierzy batalionu "Parasol". Przedstawiono również szerszy kontekst działań polskich jednostek specjalnych, w tym komandosów z Lublińca. Dodano również 3 rozdziały.

Książka przedstawia historię nie tylko Gromu, lecz również Cichociemnych oraz w wersjach bardzo skróconych przedstawia między innymi SAS, SBS czy Delta Force. Każdy z dowódców jednostki ma swój biogram. Dodatkowo umieszczono informacje na temat prywatnych korporacji militarnych, historii Iraku czy też talibów. Duża ilość zdjęć jest kolejnym atutem tej pozycji. Niestety wszystkie są czarno-białe.
Lektura rozdziałów dotyczących zmagań komandosów z politykami oraz zwierzchnikami ze Sztabu Głównego...

Danieeeel | 2012-10-21
Przeczytana: 21 października 2012

Autor świetnie pokazuje w tej książce prawdziwe 'życie' w najbardziej elitarnej JW w Polsce.
Poznajemy przebieg tajnych operacji (oczywiście nie są dostępne dla nas dokładniejsze szczegóły).
Poznajemy także trochę początek GROM-u. Dowiadujemy się, że Panowie 'za biurkiem' chcieli uziemić tą elitarną jednostkę. Początki GROM miał 'pod górkę', mimo uznania ze strony specjalistów z zagranicy.
Początkowa niekompetencja polityków utrudniała pracę operatorów, ale dziś mamy jedną z najlepszych jednostek specjalny i powinniśmy być z tego dumni.

MaaRnaa | 2012-04-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

dla miłośników armii,komandosów przedstawia prawdziwe oblicze bycia komandosem, a przede wszystkim pokazuje że także kobiety potrafią być lepsze od facetów w tak extremalnych i trudnych szkoleniach , książka stała się dla mnie inspiracją do napisania pracy dyplomowej o jednostkach spechalnych na przykładzie naszego Gromu

MrWolf | 2015-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2015

Fajna, luźna książka, zdradzająca częściowo kulisy GROMu. Czterech liter nie urywa ale miła dla oka.

kuba37l | 2015-04-06
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Grom!!To najlepsi z najlepszych na świecie.I w zasadzie tyle powinno wystarczyć.Powinniśmy być dumni mając taką jednostkę,szkoda tylko,że tak niedoceniona przez polityków,ale to przecież są tylko prości ludzie,więc mają prawo nie znać się na jednej z najlepszych jednostek wojskowych na świecie.Moja liczba oceny jest maksymalna jak i za książkę tak i w podzięce dla tych bohaterskich żołnierzy.Panowie wielki szacun,wstaję i oddaję Wam cześć.

Mathias | 2016-01-10

Jedna z najlepszych pozycji traktujących o jednostkach specjalnych!

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2012-09-15
Na półkach: Na faktach, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

choć nie lubię takich książek ta była świetna:)

Damian | 2012-01-09
Przeczytana: 15 września 2011

ciekawa książka dla zainteresowanych tematem :)

Kurt13Cidaris | 2016-10-23
bodzio_14 | 2016-08-12