Zgłosuj na książki roku 2017

W 80 000 pytań dookoła świata

Tłumaczenie: Małgorzata Mirońska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróżnicza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Mit 80 000 Fragen um die Welt
978-83-01-16999-2
Matacz

Czy Adam i Ewa pochodzą z Afryki? Czy Che Guevara wciąż żyje? Ile owiec jest w Nowej Zelandii? Czy Holandia jest w tarapach? Dlaczego zostaje się torreadorem? W swojej książce autor opisuje najbardziej osobliwe spotkania na wszystkich pięciu kontynentach. Uparty i dociekliwy jak Michael Moore, bezpośredni jak Borat, bardziej jednak wyrafinowany i kulturalny, zbiera informacje u źródeł,...

Czy Adam i Ewa pochodzą z Afryki?
Czy Che Guevara wciąż żyje?
Ile owiec jest w Nowej Zelandii?
Czy Holandia jest w tarapach?
Dlaczego zostaje się torreadorem?

W swojej książce autor opisuje najbardziej osobliwe spotkania na wszystkich pięciu kontynentach. Uparty i dociekliwy jak Michael Moore, bezpośredni jak Borat, bardziej jednak wyrafinowany i kulturalny, zbiera informacje u źródeł, troszcząc się o ich pełną wiarygodność. Rezultaty tych dociekań bywają zaskakujące, czasem szokują, zawsze jednak są absolutnie uczciwe, a przy tym niepozbawione komizmu. Samo życie.

W Sewilli autor pobiera nauki u słynnego torreadora i ląduje na rogach byka. W okolicach placu Pigalle zastanawia się razem z właścicielem klubu swingersów, czy Paryż nadal jest miastem miłości. W Nowej Zelandii liczy owce, w Tajlandii robi prawo jazdy na słoniu i konwersuje z czystej krwi księżniczką, która kopci jak lokomotywa, natomiast z sekretarzem generalnym prezydenta Boliwii wdaje się w dyskusję o zwycięstwie socjalizmu i wpływie spożycia pieczonych kurczaków na orientację seksualną.

Pasjonująca lektura dla wszystkich miłośników przygody – odważna, gorzka i śmieszna zarazem.

źródło opisu: http://www.pwn.pl/

źródło okładki: http://www.pwn.pl/

Karolina | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

Rewelacyjny pomysł na podróż. Rewelacyjny pomysł na książkę. Autor- Dennis Gastmann pisze jak dla mnie w bardzo ciekawy sposób. Jego notatki są lekkie, często zabawne. Dennis mierzy się z dosyć dziwnymi pytaniami, jednak każdy chciałby zadać takie nurtujące go pytania, w tej właśnie książce można znaleźć odpowiedzi na kilka uciążliwych pytań. Bardzo chętnie obejrzałabym serial. I poproszę więcej książek i więcej odpowiedzi!!!

FenixGirl | 2016-02-03
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Uwielbiam tą książkę od pierwszego rozdziału! Autor- niemiecki dziennikarz, poprosił swoich widzów o zadanie mu najdziwniejszych nurtujących pytań. Na podstawie tej listy opracował podróż dookoła świata i przyrzekł odpowiedzieć na każde. "Ile owiec jest w Nowej Zelandii? Czy Adam i Ewa pochodzą z Afryki? Dlaczego murzyn jest czarny?"- to tylko niektóre z nich. Odpowiedzi dziwią bo nie są oczywiste. Każda ma nieco filozoficzne, drugie dno.. Dzięki temu książka nie jest banalna, ciężko przewidzieć do czego Dennis nawiąże szukając odpowiedzi na kolejne pytanie. Informacje jakie otrzymujemy czasami są smutne i szokujące lecz często też bardzo zabawne. Pomysłowa forma, przyjemny styl, poczucie humoru i garść wiedzy o każdym z pięciu kontynentów. Gorąco polecam!

joly_fh | 2012-08-09
Na półkach: Przeczytane, Podróże
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

Dennis Gastmann, niemiecki dziennikarz, wymyślił sobie podróż dookoła świata w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania zadane mu przez widzów. Zwiedza więc różne kraje z kamerą i... śmieszną walizeczką a la Burberry, zadając pytania, które, hmmm, nie zawsze wydają się mądre. No bo czy mądre jest pytanie dlaczego murzyn jest czarny? Albo gdzie jest Korea Północna? Takie połączenie "Idioty za granicą" z "Kobietą na krańcu świata", tyle, że Karl Pilkington narzeka, a Dennis tak się ładnie dziwi.
Styl Dennisa Gastmanna jest nieco specyficzny: reporter stara się wszystko traktować na wesoło, ale czasem jest to humor trochę przyciężki, a czasem wychodzi z tego błazenada. Zupełnie niepotrzebnie, bo jeśli niektóre tematy są lekkie, to niektóre zasługują na poważne potraktowanie, np. kara śmierci w Teksasie, czy kwestia Aborygenów w Australii. Trzeba też wziąć poprawkę na to, że autor jest Niemcem i często odwołuje się do jakichś powiedzonek, postaci, czy zjawisk typowych dla tego kraju, które...

izabela81 | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013 rok
Przeczytana: 09 lutego 2013

Dennis Gastmann, niemiecki dziennikarz, wybrał się w podróż dookoła świata w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które zadali mu widzowie. Zwiedza różne kraje z kamerą i śmieszną walizeczką a la Burberry. Zadaje czasem niezbyt mądre pytania. Np. dlaczego murzyn jest czarny, lub gdzie jest Korea Północna? To takie połączenie "Idioty za granicą" z "Kobietą na krańcu świata", tyle, tylko że Karl Pilkington narzeka, a Dennis tak się ładnie dziwi. A informacje jakie otrzymuje są niekiedy szokujące, komiczne i wiarygodne. Reporter stara się wszystko traktować na wesoło. Lekturę czyta się lekko i przyjemnie. Poza tym książka jest bogato ozdobiona pięknymi zdjęciami.

Artur Schodziński | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Pełna humoru podróż do różnych ciekawych miejsc, osób i rzeczy

zdomukowalska | 2017-05-27
Ania | 2017-05-22