Droga przywódcy. Studium buddyzmu i jego znaczenie w dobie globalizacji

Tłumaczenie: Olena Waśkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Warszawa 2009". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
The Leader's Way: Business, Buddhism and Happiness in an Interconnected World
978-83-7554-128-1
buddyzm
religia
Anka J

Droga przywódcy jest zapisem dialogu duchowego przywódcy Tybetu Dalajlamy z Laurensem van den Muyzenbergiem, międzynarodowym konsultantem do spraw zarządzania, spotkania buddyzmu i rynku globalnego. obie sfery, duchowości i ekonomii łączy zasada racjonalności w podejmowaniu decyzji oraz skutecznym działaniu. Dzisiejsza rzeczywistość stawia przed nami wyzwania, mimo, że korzystamy z osiągnięć...

Dzisiejsza rzeczywistość stawia przed nami wyzwania, mimo, że korzystamy z osiągnięć nauki i techniki, miliardy ludzi nadal żyją w ubóstwie, a świat stoi w obliczu katastrofy ekologicznej. Aby rozwiązać te i inne problemy współczesnych społeczeństw potrzebny jest nowy, etyczny rodzaj przywództwa. oparty na uważnej komunikacji pomiędzy instytucjami państwa i przedsiębiorstwami, na swobodnym przepływie informacji w ramach światowego systemu gospodarki.

źródło opisu: Czarna Owca 2009

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/duchowosc/droga_przywodcy,p264870199

MówMiLula | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Jestem zaskoczona zawartością. Spodziewałam się historii życia Dalajlamy a tu niespodzianka - buddyzm kontra współczesne metody ekonomiczne. Jakkolwiek bardzo ciekawe studium ludzkiej natury i jej potrzeb oraz pokazania, że każdy z nas jest przywódcą niezależnie od tego co w życiu robi i każde nasze działanie pociąga za sobą konkretne konsekwencje. Warto poczytać :)

Anka J | 2012-05-31
Przeczytana: 30 maja 2012

Książka godna polecenia. Adresowana jest do przywódców krajów, przedsiębiorców, czy menedżerów. Jednak ze względu na mądre wypowiedzi Dalajlamy i przedstawienie problemów pod kątem filozofii buddyjskiej, zalecana jest każdemu, któremu bliskie są tematy zachowań w biznesie ale też w prostym życiu.

Moniś | 2013-09-06
Na półkach: Posiadam

Tę książkę mi się ciężko czytało...mimo, że Dalajlama dobrze prawi...

fruska | 2017-07-28
pawwbaa | 2017-01-29