Złudzenie istnienia

buddyzm, Budda, oświecenie, medytacja
religia
Eraser

Prawdę mówiąc nigdy nie planowałem napisania książki, wyszło to, ot tak, samo z siebie, z notatek które robiłem, aby uporządkować nabytą wiedzę, z zapisanych przemyśleń i własnych odkryć. Skoro jednak już coś napisałem, to z braku innych, adekwatnych określeń, nazwę to książką, choć wcale nie upieram się przy tym nazewnictwie. Książka ta nie będzie jakimś fachowym podręcznikiem, nie będę...

Książka ta nie będzie jakimś fachowym podręcznikiem, nie będę pisał szczegółowo o praktykach, udzielał porad itd. Od tego są inni, mądrzejsi ode mnie. Ja podzielę się z wami radością odkrywania nauk które mnie osobiście przyniosły spokój, odwagę i jak mi się wydaje – szczęście.

Niestety nie przedstawię tutaj wszystkich nauk buddyjskich, bo liczy się je w tysiącach, a w dodatku większości z nich nie da się, ot tak sobie wytłumaczyć i zrozumieć bez podstaw i praktyki. Nie omówię też zaawansowanych praktyk które, szczególnie w wersji tybetańskiej są niezwykle bogate i różnorodne. W tej książce postaram się jednak przedstawić podstawy, najważniejsze nauki które każdy zainteresowany buddyzmem powinien znać. Przedstawię duszę buddyzmu bez której trudno jest zrozumieć bardziej zaawansowane przekazy.

Tak lekko napisałem sobie „podstawy”, jakby to była tabliczka mnożenia, ale zapewniam że te pierwotne nauki dostarczą wam materiału do przemyśleń na długi czas.

źródło opisu: http://www.amitaba.republika.pl/index2.html

Leesec | 2016-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Cóż, początek mi się nawet podobał, zainspirował, i już, już chciałam pójść "nową ścieżką", lecz chwilę później autor wskoczył na inny, mało zrozumiały poziom i zagmatwał wszystko. Odechciało mi się... Szacunek za próbę zaznajomienia czytelnika buddyzmem i jego filozofią, lecz sposób w jaki książka została napisana, język i styl, dają wiele do życzenia.

Janmax | 2013-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2013

Książka która przekonała mnie do Buddyzmu,
napisana przez Polaka i do Polaków głównie kierowana.

Myśle że warto przeczytać.

2Max | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Prosty, czytelny styl bez jakiegoś "zadęcia". Autorowi trochę brakuje warsztatu, ale nadrabia bezpośredniością :) Książka sporo rozjaśnia w umyśle. Znalazłem aktualną wersję książki na stronie http://www.amitaba.republika.pl/index2.html
Jest darmowa.

KrzysztofS | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Dziękuję za wszystkie komentarze, szczególnie za te krytyczne. Macie zupełną rację, czasami sam wstydzę się formy w jakiej napisałem tą książkę. Usprawiedliwia mnie tylko to, że pisałem szczerze, powodowany fascynacją. Nadal uważam, że nauki buddyjskie warte są rozpowszechniania. Jakiś czas temu zlikwidowałem stronę www z książką, ale jest ona dostępna w innym miejscu, gdyby ktoś mimo wszystko chciał do niej zajrzeć: http://okobuddy.blogspot.com/2018/01/darmowy-ebook-zudzenie-istnienia.html Formaty PDF, MOBI i EPUB. Wprowadziłem troszkę poprawek, ale na gruntowne przeredagowanie na razie nie mam czasu. Nie chciałbym tego robić "na siłę", wolę, by pozostała szczera. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.
Autor

ZosiaW | 2015-01-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK

Krótko mówiąc: książka zmieniająca sposób myślenia, zmieniająca życie. Oczywiście na lepsze.

Joorkan | 2015-09-17
Przeczytana: 17 września 2015

Wszystko fajnie, tylko ten brak przecinków w mojej wersji - ciężej się przez to czyta tę książkę. No i to porównanie: "morze bez fal jest jak tyłek bez pośladków" :D

AndrzejKoks | 2018-09-03
Asti | 2017-11-20