Król liter. Litery drukowane

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Der Buchstabenkönig
978-83-60402-34-4
jagarkar

Wersja "Króla liter" z literkami drukowanymi - wzbogacona o zabawne wierszyki, wyliczanki, proste gry słowne. Problemy z nauką pisania są powszechne wśród małych uczniów. W czasach ipodów i telefonów komórkowych nawet bardziej. Eveline Hasler ponad 20 lat temu, kiedy dzieci nie pisały smsów, znalazła baśniowy sposób na te kłopoty. Pierwszoklasista Maks ma kłopoty z pisaniem. We śnie...

Pierwszoklasista Maks ma kłopoty z pisaniem. We śnie ukazują się mu żywe litery, mające różne postacie. Cieszą się każdą próbą pisania, którą podejmuje chłopiec – chwalą nawet napis na murze w wykonaniu Maksa. Oczywiście nikt nie może bazgrać po murach i ścianach, ale Maks napisał po prostu pięknie… Ten sen dodaje chłopcu sił i odtąd w szkole nie boi się literek. Pisanie zaczyna sprawiać Maksowi przyjemność...

Opowiadania zostały napisane w latach 80., w Polsce ukazują się po raz pierwszy dzięki Wydawnictwu Hokus-Pokus.

źródło opisu: Wydawnictwo Hokus-Pokus, 2012

źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/67/index.html

Synkowe_czytanie | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Króciutka i zabawna książka o przyjaźni z literami, które są miłe, zabawne i niekoniecznie lubią grzecznie stać w zeszytach. Historia Maksa może zachęcić dzieci do czytania, a wyróżnione w tekście drukowane litery ułatwiają naukę czytania. Mój synek chętnie sięga do tej książki i czyta o przyjaźni z literami.

Pełna wersja recenzji: