Eselsweisheit. Der Schlüssel zum Durchblick oder wie Sie Ihre Brille loswerden
978-83-7377-524-4
Angelika

Drogi Czytelniku, przygotuj się na to, że pierwsze strony tej książki wywołają u Ciebie szok i wyzwolą burzę negatywnych emocji. Autor - Mirsakarim Norbekov to twórca kontrowersyjnej, a zarazem w stu procentach skutecznej metody przywracania wzroku. Ten doktor psychologii, pedagogiki, filozofii medycyny, członek większości akademii naukowych i nauczyciel alternatywnych metod leczenia stosuje terapię szokową i wygrywa. Celowo Cię obraża i prowokuje, byś doprowadzony do ostateczności zrzucił okulary i przejrzał w końcu na oczy. W oparciu o rosyjską filozofię zdrowia udowadnia, że skrywane w Tobie słabości wpływają na stan organizmu i leżą u źródeł zaburzeń Twojego widzenia.

Dzięki tej książce pokonasz choroby oczu, także te uznane przez medycynę konwencjonalną za nieuleczalne. Odnajdziesz niezawodny sposób na pozbycie się jaskry, daltonizmu, astygmatyzmu, katarakty, dystrofii, krótko- i dalekowzroczności. Opracowane przez autora tablice wzroku sprawią, że okulary i szkła kontaktowe już wkrótce staną się tylko nieprzyjemnym wspomnieniem, a Ty w pełni zapanujesz nad swoim Ciałem.

Nie bądź osłem – wylecz oczy!

źródło opisu: http://studioastro.pl/

źródło okładki: http://studioastro.pl/

lex | 2015-04-27
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

W sumie nie wiem czy 9 gwiazdek, to się okaże jak się wezmę za ćwiczenia ;) A tak poważnie: książka jest bardzo fajna, bardzo zabawna, aż do zaśmiewania się w głos itp. Wciąga, jest napisana prostym, wesołym językiem jakby autor z nami rozmawiał.
Oczywiście ta metoda wyleczenia to nic innego jak nastawienie (w większej mierze) i ćwiczenia (w mniejszej), ale to co mi się najbardziej podoba, to to, że autor nie mówi: zmień nastawienie i tyle, on w przeciwieństwie do wielu innych autorów podaje konkretne rozwiązania jak to zrobić - przyjąć odpowiedni "gorset mięśniowy" (i nie ma w tym nic fantastycznego, tylko fizjologia). No a ćwiczenia przyczyniają się do tego, że metoda wydaje się zupełnie racjonalna. No i nie tylko wzrok można tak leczyć, właściwie wszystko (choć są te dodatkowe ćwiczenia oczu).

Przeczytałem przed chwilą kilka recenzji tutaj i nie wiem czy ich autorzy przeczytali książkę ze zrozumieniem... Najbardziej mnie rozwala "nie rozumiem... wątpię...", kiedy autor sam...

Michael Koczan | 2017-04-25
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Sięgnąłem po tę ksiazke z myślą o wyleczeniu mojego wzroku, skończyłem ją czytać z myślą o tym aby zacząć pracować nad własnym charakterem. Dzięki autorowi zdałem sobie sprawę że jedyną przeszkodą w wyleczeniu wzroku (ogólnie w osiąganiu celów) jestem ja, mój charakter. Wypisałem swoje negatywne, pozytywne cechy. Zacząłem rozwijać pozytywne cechy a negatywne eliminować poprzez zmianę nawyków i codzienne wygrywanie małych bitew. Nagrodą za wygranie wojny, z moim charakterem osła, będzie odbudowa wzroku. Ja odbuduję swój wzrok, wierzę w to i działam w tym kierunku. Jak dla mnie 10/10 , każda książka która zachęca ludzi do rozwoju, stawania się lepszym zasługuje na taką ocenę.

Ire33 | 2017-03-21
Przeczytana: 17 marca 2017

Muszę przyznać że ta książka była dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem i tylko utwierdziła mnie w przekonaniu jak wielka siła tkwi w nas. Z pewnością spróbuję zrobić podejście do przedstawionych ćwiczeń aby polepszyć swój wzrok który mam kiepski od dziecka. Mimo troszkę szyderczego języka którym pisana jest książka, które osobiście mnie w ogóle nie ruszają to poprzez przedstawione techniki zdecydowanie zasługuje na wysoką ocenę. Czytając tą książkę jedna rzecz niesamowicie utkwiła mi w pamięci i praktykuję ją codziennie przed lustrem..

"Jestem Wolą
Jestem Radością Życia
Jestem Spokojem
Jestem Pięknem
Wszystko zależy ode mnie
Wszystko jest w moich rękach."

Z wielkim bananem na gębie.
Wam też polecam zacząć to robić, bo działa! :)

hibou | 2013-03-04
Przeczytana: 03 marca 2013

Mirsakarim Norbekov to doktor psychologii, pedagogiki, filozofii medycyny, członek większości akademii naukowych i nauczyciel alternatywnych metod leczenia. Jego Instytut Uzdrawiania obejmuje 200 placówek w samej Rosji i kilkadziesiąt w innych krajach.

"Osioł w okularach" to książka dla osób, które mają problem ze wzrokiem. Ja sama walczę z astygmatyzmem z niezłym skutkiem, aczkolwiek bez operacji laserowej nie pozbędę się tej wady do końca. Pomyślałam, że książka Norbekova jest w sam raz dla mnie, jednak troszkę się na niej zawiodłam.

Mirsakarim Norbekov w swojej książce nie raz obraża czytelnika. Jednak ma to swój konkretny cel. Autor wyznaje zasadę, że lepiej zmusić człowieka do pracy obrażając go. Chwalenie odbiorcy nie daje mu "kopa" do działania tylko czule głaszcze jego ego. Zawsze gdy ktoś nas obraża to nasza reakcja jest natychmiastowa. Nie zastanawiamy się nad swoimi wypowiedziami, tylko mówimy to co nam ślina na język przyniesie. Pod tym względem autor trafił w...

Łędina | 2014-07-30

pawel86ck | 2012-10-24
Przeczytana: 08 sierpnia 2006

Po doświadczeniach z metodą Norbekova stwierdzam że pomimo iż doceniam wiedzę w niej zawartą, to jednak nie wiem czy to dobrze iż została tak rozpowszechniona.

Po pierwsze metoda wymaga głębokiego zrozumienia a autor nie pisze o wszystkim, ta książka jest jedynie wyłącznie li tylko planem, innymi słowy JEST NAPRAWDĘ UPROSZCZONA pomimo 300 stron!!! Czytam tu pełno negatywnych opinii ale one właśnie wynikają z braku wiedzy, Norbekov wypisał zaś podstawy, dokładnie tylko to co trzeba robić by wyleczyć oczy (autor oczekuje że wykonasz te rzeczy a nie będziesz oczekiwał ich zrozumienia, na to nie chciało mu się tracić czasu).

Przykładowo w jednaj opinii czytelniczka się śmieje po co ćwiczenia fizyczne skoro ma problem z oczyma. Droga pani, jeśli nie dostarczy się tlenu do porozrywanych mięśni oczu (na tym polega metoda norbekova!!!) to nie pozrastają się szybko. Wtedy efekt ćwiczeń będzie żaden a też można się nabawić kontuzji naciągniętych mięśni przez zaniedbanie tak prostej...

Larysa | 2012-05-28
Przeczytana: 28 maja 2012

Ta książka była dla mnie niespodzianką, niestety na wstępie powiem nie bardzo udaną. Śmieszna i ciekawa okładka nijak się mają do zawartości i niestety jestem nią trochę rozczarowana.

"Osioł w okularach" to książka napisana z myślą o ludziach, którzy to mają problemy ze wzrokiem i chcą go poprawić - jednak bez metody operacyjnej. Autor nie raz nazywa nas durniami, bo wierzymy, że tylko leki mogą nam pomóc i że nie potrafimy się obejść bez pomocy lekarzy. Cała lektura poświęcona jest metodom jak przezwyciężyć wewnętrzne opory, nasze słabości i lęki, by potem odzyskać idealny wzrok. Autor to znany psycholog, pedagog i filozof medyczny który to opanował do perfekcji alternatywne metody leczenia i chce przekazać całą swoją wiedzę czytelnikom. Niestety, niezbyt skutecznie.

Całość poradnika jest dla mnie jedną wielką zagadką, bo każdy wers książki jest dla mnie naciągany i bez sensu. Jak można odzyskać dobry wzrok pozbywając się np. lęku przed pająkiem. Przezwyciężanie swoim słabości...

Gumciobook | 2012-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Książka ma na celu pokazać nam jak można poprawić swój wzrok. To więcej niż 300 stron czystej wiedzy!
Autor miał w swoim zamyśle obrażenie czytelnika i zmuszenie go do działania. Jednak w moim przypadku nie udało mu się to. U mnie w głowie jest taki dziwny mechanizm: to wszystko co inni lubią i robią, ja nienawidzę. Więc w tym przypadku pewnie większość by się obraziła (po myśli autora), ale ja- wyjątek nie. Autor ciągle powtarzał te same rzeczy, ale inaczej powiedziane, co w pewnych momentach mnie denerwowało. Choć wszystko w tej książce wskazuje na to, że powinnam dowiedzieć się jak wyleczyć oczy, to dopiero po połowie lektury autor wspomniał coś o konkretnych ćwiczeniach.
Bardzo spodobało mi się to, że autor opowiadał historie (oczywiście związane z danym rozdziałem) z własnego życia, które szczerze mówiąc były dość interesujące i w pewnych momentach nieprawdopodobne.
Niby prawie wszystkie tematy przerabiane w książce znałam, ale nigdy tak o nich nie myślałam. Nie wiedziałam,...

toska1982 | 2013-02-09
Przeczytana: 21 czerwca 2012

„Osioł w okularach, czyli jak przejrzeć na oczy” – dosłownie i w przenośni :)
Już od bardzo dawna, chociaż nie od urodzenia, noszę okulary. Moja wada wzroku z roku na rok, co raz bardziej się pogłębia. Ale przecież nie wszyscy tak mają, inni całe życie mają doskonały wzrok, więc dlaczego ja, dlaczego co jakiś czas muszę zmieniać szkła na co raz mocniejsze?

Mirsakarim Norbekov to doktor psychologii, pedagogiki, filozofii medycyny. Jest on członkiem większości akademii naukowych i nauczycielem alternatywnych metod leczenia. Jego Instytut Uzdrawiania obejmuje dwieście placówek w samej Rosji, oraz kilkadziesiąt w innych krajach. W swojej książce pokazuje nam jak łatwo i skutecznie można poprawić swój wzrok, jak w niezawodny sposób można pozbyć się jaskry, daltonizmu, astygmatyzmu, czy wielu innych chorób oczu. Ale też, pokazuje nam, że nie tylko oczy możemy sami uleczyć, że ważne jest by w pełni kontrolować swoje ciało, by pozbyć się większości chorób.

Na wstępie autor ostrzega, że...

ChoiYoona | 2013-05-01
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Osioł w okularach to książka, która ma przekonać czytelnika do tego, żeby dbał o swój wzrok. Czasami w sposób obraźliwy autor próbuje nam powiedzieć co tak na prawdę spowodowało u nas osłabienie widzenia. Chyba jednak nikt z nas nie ma wątpliwości, że osoby młode i zdrowe wzrok tracą tylko właśnie z własnej "oślej głupoty". Zbyt duża ilość godzin spędzanych przy komputerze czy telewizji, nieodpowiednie światło przy czytaniu itd. Nie raz autor nazywa nas głupcami, ponieważ twierdzimy, że naszą ślepotę uzdrowi tylko i wyłącznie góra lekarstw. Jednak tak na prawdę możemy znaleźć wiele innych sposobów na poprawienie wzroku. Codzienne ćwiczenia, specjalnie opisane przez autora, tablice ćwiczące widzenie. Dowiemy się również, jakie niekonwencjonalne metody ludy różnych państw stosowały aby wyleczyć tą ciężką przypadłość - jednak tu odzywa się u mnie lekkie niedowierzanie. Czy aby na pewno to działa ? Jakoś nie chce mi się wierzyć w cudowne zdolności specjalnego błotka...

Jak się...